je pod boží ochranou

TAJEMNÁ ZÁŘ nad papežem Františkem! Vypadá jako svatozář

Papež František
Zdroj: Twitter
Papež František a jeho svatozář
Téma:

Papež František nedávno navštívil Paraguay, kde kromě jiného odsloužil mši, po které ho nadšeně vítaly desetitisíce lidí. Navíc se stala zajímavá věc. Když projížděl ulicemi, nad hlavou se mu objevilo jasné světlo. Věřící mají jasno. Je to Duch svatý.

Hlava katolické církve se opět dostala do středu pozornosti. A to díky jedné jediné fotografii, která se začala šířit na internetu. Na fotce je zachycen papež, který mává lidem stojícím okolo jeho vozu, když tu se nad ním objeví jasná záře, která jako by se dotýkala vršku Františkovy hlavy. Prý má z části připomínat holubici. S vysvětlením jevu přispěchal parapsycholog Alexander Morgan.

 

Morgan na internetu napsal, že světlo na fotografii je ve skutečnosti odrazem Ducha svatého, který je v křesťanství často zobrazován jako bílá holubice. Podle Morgana světlo dotýkající se papeže znamená jednoduchou věc. Prý je to známka toho, že je pod boží ochranou. S tímto vysvětlením souhlasí také mnozí věřící.

 

 

Kromě nich přijde takovéto vysvětlení logické i některým ateistům, kteří se jinak na podobné náboženské věci koukají spíše skrze prsty. Všichni, kdo Morganovi věří, jsou si jisti, že tímto se ukazuje, že současný nejvyšší církevní představitel je muž na svém místě. Na druhé straně ovšem existují i názory, podle kterých se o žádný zázrak nejedná. Naopak, příčinou má být pouhá anomálie při focení.

Související témata:
TN.cz