Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

brutální vražda

Macecha pátrala po Gabrielovi (8). Tělo chlapce našli v jejím autě

Zavražděný Gabriel
Zdroj: Profimedia

Dvoutýdenní pátrání skončilo tragicky. Pohřešovaného Gabriela našli uškrceného. Tělíčko bylo v autě jeho macechy, která spoluorganizovala pátrací akci.

Více než 4 tisíce policistů a stovky dobrovolníků pátralo po osmiletém Gabrielovi Cruzovi. Máma Patricia a táta Ángel na tiskové konferenci s pláčem prosili, aby domnělí únosci jejich syna propustili.

 

Do poslední chvíle doufali, že Gabriel žije. Přítelkyně Gabrielova otce Ana Quezadaová se aktivně účastnila organizace veřejných setkání na podporu pátrání po Gabrielovi.

 

Chlapec zmizel bez jediné stopy. Police našla tělo dítěte v autě, které řídila Quezadaová. Podle policie zřejmě tělo ukrývala jinde a pak se ho snažila přemístit. Quezadaová to popírá. Není ale jasné, jak vysvětlila, že má tělo dítěte ve svém voze.

 

 

Výsledky pitvy prokázaly, že někdo Gabriela uškrtil už v den, kdy zmizel. Zadržení ženy vyvolalo otázky, jestli před 22 lety nezavraždila dvou čtyřletou dceru. Dívenka vypadla z okna a policie tehdy případ uzavřela s tím, že to byla nešťastná náhoda. Policie celý případ znovu otevřela a budou úmrtí dívenky znovu ověřovat.

 

Quezadaová žila dříve v oblasti, kde se chlapec ztratil. Oblast tedy znala velmi dobře. Případný motiv k vraždě není jasný. Podle svědků neměla se zavražděným Gabrielem dobrý vztah. Nevycházela ani s dalšími členy rodiny. Babička chlapce prý nemohla novou synovu partnerku vystát, protože s otcem manipulovala a utrácela jeho peníze.

 

Spekuluje se také o finančním motivu – Ana možná chtěla požádat rodinu o výkupné. Jeho rodiče měli v plánu vyhlásit odměnu v řádech desítek tisíc eur za informace vedoucí k nalezení milovaného syna.

 

Se smrtí Gabriela se snaží vyrovnat jeho matka Patricia Ramirezová, která se pátrání aktivně účastnila. Nosila u sebe chlapcovu oblíbenou hračku, plyšovou rybičku. Doufala, že v momentě, kdy chlapce najdou, mu ji předá. Právě rybička se stala symbolem pátrání. Zdrcená matka si nepřeje, aby o Aně kdokoliv mluvil. "Nezaslouží si jakoukoli pozornost," řekla Ramirezová.

ham TN.cz