Znásilnil i 72letou

Maddie mohla žít! Policisté ve vyšetřování pedofila chybovali

Madeleine McCann, Christian Brueckner
Zdroj: Profimedia
Téma:

Hlavním podezřelým v případu zmizelé Madeleine McCannové je podle německé prokuratury usvědčený pedofil Christian Brueckner. Kdyby policisté neudělali v roce 2005 chybu, pravděpodobně už by v době únosu tehdy tříleté dívenky seděl za mřížemi.

Madeleine McCannová se pohřešuje dlouhých 13 let. Podle německé prokuratury je záhadně zmizelá dívenka po smrti. Zavraždit ji měl známý pedofil Christian Brueckner, jenž je veden jako hlavní podezřelý.

 

S tvrzením, že mají na Bruecknera dostatek důkazů, nemohou je však zveřenit, tento týden po prokuratuře vyrukovali i kriminalisté z Německa. Jak ale upozornil britský portál dailymail.co.uk, muž mohl být v době zmizení Maddie už dva roky za mřížemi.

 

Brueckner totiž v roce 2005 v portugalském letovisku Praia da Luz, odkud se dívka vypařila, znásilnil 72letou americkou turistku. Tamější policisté však nepodrobili oblečení oběti DNA testování, a tak případ po pěti měsících vyšetřování pro nedostatek důkazů odložili.

 

Pachateli nasadili za odporný čin želízka jejich němečtí kolegové až v roce 2017, tedy sedm let po zmizení malé Maddie. Podle zdroje z řad vyšetřovatelů považovali neodsouzení Bruecknera za selhání Portugalců.

 

 

Německý prokurátor Hans Christian Wolters v polovině června oznámil, že jeho úřad informoval McCannovi o smrti jejich dcery. "Už tady máme případ vraždy, nikoliv zmizení," prohlásil. Rodiče dívky však jeho slova popřeli s tím, že jde o "jednoznačnou lež".

 

Christian Brueckner, který je momentálně kromě znásilnění za mřížemi i za delikty spojené s drogami, podle britského serveru mirror.co.uk požádal o předčasné propuštění. Jeho šance jsou prý nízké, prokuratura ho chce ve vězení udržet co nejdéle, aby se ho podařilo definitivně usvědčit z vraždy Madeleine.

 

Podívejte se na reportáž TV Nova o podezřelém Christianu Bruecknerovi:

drz TN.cz