Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Aktualizováno 9.12. 2018 18:43
Příběh z Kalifornie

Pejsek přežil ohnivé peklo. Měsíc čekal v popelu na svou paničku

Pes čekal měsíc na svou majitelku - 2
Zdroj: facebook / K9 Paw Print Rescue

O psí věrnosti se přesvědčila Andrea Gaylordová ze Spojených států. Ta musela opustit svého psa, když byla kvůli požáru evakuována ze svého domova. Když se po měsíci vrátila, našla milovaného mazlíčka v místě, kde její domov stával.

Když začalo 8. listopadu v Kalifornii zuřit ohnivé peklo, nemohla se Andrea Gaylordová vrátit zpět ke svému domu a svého psa Madisona tam tak musela nechat, popisuje společnost pro záchranu zvířat bez domova K9 Paw Print Rescue.

 

Poté, co byl téměř po měsíci zrušen příkaz k evakuaci, se Andrea vrátila na místo, kde stával její dům. Chtěla se podívat, jaké škody požár napáchal. Nečekala, že by se se svým čtyřnohým miláčkem ještě setkala. Jenže se stal zázrak. Madison na ni čekal přímo na pozemku.

 

13

GALERIE: Pes čekal měsíc na svou majitelku

Zdroj: facebook / K9 Paw Print Rescue

Pes čekal měsíc na svou majitelku - 1

Hodnocení:

 

Katastrofální požár přežil a zároveň hlídal ohořelé zbytky domu, dokud se jeho majitelka nevrátí. "Majitelé Madison se k němu nemohli dostat, poté co se požár rozšířil. Doufali a modlili se, aby byl v pořádku. Když konečně dostali povolení vrátit se na místo, kde jejich dům kdysi stál, Madison tam na ně čekal," uvedla společnost na sociálních sítích.

 

Dobrovolnice Shayla Sullivanová ze společnosti pro záchranu zvířat dodala, že to pro něj musel být opravdu dlouhý měsíc. Lidé z organizace osamělého psa krmili a pozorovali, jak střeží svů domov.

 

Andrea přišla při požáru o všechno a je nyní bez domova. Je však šťastná, že se shledala se svým psím mazlíčkem. "Je to ten nejlepší pes," řekla se slzami v očích pro televizi ABC10.

 

 

Listopadový požár v severní Kalifornii byl nejhorším v historii. Zemřelo 85 lidí a plameny zpustošily území o rozloze 57 tisíc hektarů včetně celého města Paradise, v němž žilo 27 tisíc lidí. Evakuováno muselo být přes 47 tisíc osob, kteří v mnoha případech museli opustit i své domácí mazlíčky.


Připomeňte si reportáž ničivých požárů v Kalifornii:

pan TN.cz