VÝSLEDKY ANKETY

Mají se děti vrátit zpátky do školních lavic? Čtenáři TN.cz mají jasno!

Děti ve škole
Zdroj: TV Nova
Ilustrační obrázek
Jan Houška
Jan Houška
24.2. 2021 16:09
Téma:

V Česku se aktuálně šíří britská mutace koronaviru, přičemž hlavním tématem posledních dní je návrat dětí do škol. Ten byl původně naplánován na 1. března. Premiér Andrej Babiš (ANO) však ve středu na tiskové konferenci řekl, že to za současné situace není možné. Co si přejí čtenáři TN.cz?

Více než 6 tisíc lidí hlasovalo v anketě čtenářů TN.cz týkající se návratu dětí do škol. Děti měli původně do školních lavic usednout už 1. března. Návrat však zkomplikovala vládní diskuze ohledně výběrového řízení na dodavatele testů, ale také epidemiologická situace v Česku.


Čtenáři TN.cz však mají jasno. Celkově 4203 se jich vyjádřilo, že návrat dětí do škol není v současné chvíli dobrým nápadem. Pro návrat bylo naopak 2462 hlasujících. Opětovným usednutím dětí do školních lavic se ve středu zabývala také vláda Andreje Babiše.

 

 

 


"V této situaci to ale zkrátka není možné. Ta situace je extrémně vážná," prohlásil na následné tiskové konferenci Andrej Babiš. Po návratu dětí do škol hlasitě volá opozice. Zejména, co se týče studentů posledních ročníků základních a středních škol.

 

"Pokud jsou vládní epidemiologové přesvědčeni o tom, že je situace tak špatná, že není možné vrátit ani malou část dětí do škol, tak ať vystoupí a řeknou to. Já jsem přesvědčen o tom, že ten postupný návrat možný je," nechal se slyšet místopředseda ODS Martin Baxa.

 

 

Redakce TN.cz se ptala také na to, jestli rodiče souhlasí s pravidelným testováním svých dětí ve školách. Zde už však výsledky nebyly tak jednoznačné, jelikož 1777 lidí hlasovalo pro testování a 1545 proti testování. Rozdíl je tak pouhých 232 hlasů. Na celou anketu se můžete podívat v tomto článku.

 


Ministr Plaga k soudnímu nařízení, že má pražské gymnáziu Na Zatlance obnovit denní formu vzdělávání:


 

TN.cz