Vleklé problémy

Majitel domu šikanoval nájemníky, teď se skrývá před zákonem

Téma:

Jakub Smolík z Frýdku Místku, který dlouhodobě šikanoval nájemníky svého domu, se stále skrývá před spravedlností. Dokonce byl na něj vydán zatykač.

Za mřížemi měl původně strávit tři roky. Jenže i za nepřítomnosti byl odsouzen za další podvod. Teď si má odsedět dvakrát tolik. Nájemníci domu jsou zoufalí, stále nevědí, zda se v zimě ohřejí.


Přitom v domě hrůzy mrzli už několik zim a museli se sprchovat v pouhých jedenácti stupních. V bytech se jim usadila plíseň a praskaly radiátory. Aby vydrželi, topili si přímotopy i troubou. majitel domu byty odstavil od tepla a tvrdil, že nájemníci neplatí, i když na to měli doklady.

 

To odstartovalo řadu stání bývalého hasiče Jakuba Smolíka u soudu. Přítomnost kamer ho zrovna dvakrát netěšila. Za zpronevěru peněz určených na dokončení stavby hasičské zbrojnice a útisk nájemníků mu loni v červenci soud uložil souhrnný tříletý nepodmíněný trest.

Jenže do věznice nenastoupil. I když se uprchlý Smolík k soudu nedostavil, soudce ho za další podvody poslal do vězení - souhrnně na 6 a půl roku. zatím nepravomocně.

 

Nájemníci ale stále nevědí, co s nimi bude. Jestli se po dlouhé době ohřejí, nyní rozhodují úřady.

pez, Lucie Cochlarová TN.cz