Člověk se zbraní

Majitel obchodu v Brně naháněl zloděje! Toho zastavil až výstřel

Lucie Staničková
Lucie Staničková
4.8. 2020 19:36
Téma:

Výstřel z pistole se v úterý v podvečer rozezněl Štefánikovou ulicí v Brně. Majitel jednoho z tamních obchodů totiž po ulici podle všeho naháněl s pistolí v ruce muže, který mu z prodejny měl ukrást zboží. Dotyčný však nechtěl zastavit, proto se obchodník údajně uchýlil k výstřelu do vzduchu.

"Krátce po sedmnácté hodině jsme přijali oznámení o tom, že po Štefánikově ulici pobíhá muž, který má v ruce zbraň a dokonce střílel. Z tohoto důvodu jsme na místo vyslali několik hlídek,“ řekl policejní mluvčí Petr Vala.


Muži zákona po příjezdu na místo zjistili, že muž s pistolí je majitel nedalekého obchodu a že pronásleduje pachatele, který mu z krámu ukradl zboží.

 


Jelikož uhánějící muž s odcizenými věcmi odmítl zastavit, majitel obchodu podle dostupných informací jednou vystřelil do vzduchu z pistole. Pachatel poté prý konečně zastavil a vrátil mu věci zpět.


"Přestože muž utekl, hlídky ho nakonec znovu dopadly,“ potvrdil Vala.


I když měl zloděj odnést zboží v hodnotě tří tisíc korun, policie ho přesto zadržela. Ukázalo se totiž, že dotyčný byl v minulosti už trestán právě kvůli krádežím.


"V současné době budeme prověřovat také to, zda se majitel obchodu nedopustil protiprávního jednání. Na veřejném místě totiž manipuloval i vystřelil z krátké střelné zbraně kategorie D,“ uzavřel Vala.

 

GALERIE: Majitel brněnského obchodu naháněl zloděje

1
/
4
Zdroj: AKTU.cz
Prchajícího zloděje v Brně zastavil až výstřel - 4

VOYO

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

TN.cz