otřesné týrání

Majitel Ronnyho přiznal, že chtěl psa zabít! Řekl detaily, obvinili ho

Téma:

Případ týraného psa Ronnyho z Děčína otřásl celým Českem. A začínají se objevovat další podrobnosti. Podle informací televize Nova se zadržený mladík přiznal, že chtěl psa zabít. Ronny ho prý rozčílil, když se vrátil opilý z diskotéky a chtěl si s ním hrát. Muže už policie obvinila z týrání zvířete a hrozí mu až tři roky vězení.

I když je bez oka, dělá Ronny svým ošetřovatelům radost. Drát z čelistí a šrouby mu už veterináři odstranili a teď si zvyká postupně na pevnou stravu. "Už si užívá, že může otevírat tlamičku. S tím, že je v rekonvalescenci a minimálně 14 dní bude," uvedl Městský útulek Děčín.

 

Ještě před měsícem nebylo jisté, jestli kruté týrání přežije. Ronnyho vypátral na obchůzce strážník Václav Němeček. "Byl pobitej, měl šrám přes oko, měl roztržený ucho. Zaběhl do rohu, kde se složil," popsal osudné setkání.

 

"Zjistilo se, že má (Ronny) zlomené obě dvě čelisti, vyražené zuby, natrhlé ucho. Já nechápu, jak je možné, že tohle je někdo schopen udělat," řekl už dříve Jaroslav Kácha z útulku.

 

 

Podle informací TV NOVA chtěl mladík Ronnyho nejdřív zabít nožem. Tím vysvětlil řeznou ránu v uchu. Pak měl pokračovat kovovou nohou od stolu. Měl být opilý a zfetovaný a po návratu z diskotéky neměl na dotěrné štěně náladu. "K tomu skutku se přiznal. Spíš se hájil tím, že ho pes napadl," popsal policejní komisař Jiří Szymanski.

 

Tři týdny po pachateli policie pátrala, než se ho ve Svitavách podařilo dopadnout a eskortovat k výslechu. Komisař, který případ řeší, pro něj žádal vazbu. Státní zastupitelství ani soud mu nevyhověly.

 

Muž je od incidentu bez práce i bez domova. Z pizzerie, kde předtím dělal i bydlel a kde za něj psa dokonce venčili a krmili, ho zaměstnavatel okamžitě vyhodil. "Právě mi říkal: O mě se nemusíš starat, že má dobrou obhájkyně, že do vězení nepůjde," řekl jeho bývalý zaměstnavatel. Za týrání zvířete, kterému způsobil trvalé následky, muži hrozí až tři roky vězení.

 

ČTĚTE TAKÉ:

Z týraného pejska se stal ochránce rodiny! Dojemný příběh fenky Nory
Máte podezření, že je ve vašem okolí TÝRANÉ ZVÍŘE? Rady, co dělat

Ivan Berka/ lud TN.cz