Vzájemné osočování

Majitel shořelé haly: Nájemci nám dlužili miliony, požár s tím souvisí!

Téma:

Do víru spekulací okolo ničivého požáru, který z pátku na sobotu kompletně zničil volnočasové sportovní centrum v pražských Vysočanech, se vložil majitel objektu. Ze žhářského útoku nařkl svého nájemce!

Jednatel společnosti KCD Sever Tomáš Lojka tvrdí, že odpojení trampolínového centra od energií rozhodně nepřišlo z čistého nebe a bylo jen důsledkem toho, že provozovatelé sportovní haly dlužili několik milionů korun.

 

"Společnost Indoor Sport, jako provozovatel Freestyle Kolbenka, se bohužel pro společnost KCD Sever, jako vlastníka nemovitosti, stala z důvodu dlouhodobého neplacení nájemného a spotřeby energií nesolidním partnerem," uvedl Lojka.

 

Tvrdí, že se snažil s provozovatelem trampolínového centra domluvit několik měsíců, ale marně. "Vzhledem k výše uvedenému a několikamilionové výši pohledávek, jsme byli nuceni 19. října přistoupit k uzavřeni budovy a přerušení dodávek energií," nabízí svůj úhel pohledu Lojka.

 

 

Trampolínové centrum přitom na svém facebooku naopak uvedlo, že se je majitel haly snažil vyštvat a chtěl razantně zkrátit nájemní smlouvu. Prý proto, aby mohl halu zbourat a postavit místo ní něco výnosnějšího.

 

 

Lojka nepopírá, že chce na daném místě rozjet developerské projekty, ale jedním dechem dodává, že povolovací proces potrvá roky. 

 

"Proto jsme uvítali v mezidobí možnost podpořit projekt volnočasových aktivit pro děti a rodiny v podobě trampolínového centra Freestyle Kolbenka, a to převážně finančními úlevami při rozjezdu projektu," popisuje jednatel.

 

Na konci svého prohlášení ovšem vytáhl Lojka těžký kalibr a naznačil, že halu mohli zapálit provozovatelé sportovního centra.

 

"Máme důvodné podezření, že kritická ekonomická situace stávajícího nájemce a nucené uzavření provozovny může souviset s výše uvedenou škodní událostí, neboť i podle závěrů ohledání místa požáru, které na svých stránkách zveřejnila PČR, se jednalo o úmysl. V této věci již byla zahájena komunikace s orgány činnými v trestním řízení," udeřil Lojka.

 

Uzavřel, že už jedná s novým zájemcem o otevření podobného sportovního centra na stejném místě.

 

Pusťte si sobotní reportáž:

 

pez TN.cz