Jakub Smolík

Majitel šikanoval nájemníky, vězení se vyhýbá. Soud vydal zatykač

Téma:

Čtyřiatřicetiletý Jakub Smolík, který dlouhodobě šikanoval nájemníky svého domu, nenastoupil do vězení. Za mřížemi měl strávit tři roky. Před spravedlností se ale skrývá. Soudkyně na něj proto teď vydala zatykač.

Bývalý profesionální hasič šikanoval nájemníky svého bytového domu ve Frýdku-Místku dlouhá léta. V domě netopil a tvrdil, že je to proto, že nájemníci platí příliš nízké zálohy a někteří mu dokonce dluží.

 

Nájemníci ale jeho vysvětlení odmítali a obrátili se na soud, který jim dal za pravdu. Smolíkovi pak soudce udělil souhrnný trest tři roky vězení za šikanu nájemníků i zpronevěru peněz určených na dokončení hasičské zbrojnice. Ti před lety poslali odborné firmě tři a půl milionu korun, stavba ale dosud nezačala. Firma přitom patří Smolíkovu strýci.

 

 

Letos v červnu nepodmíněný trest potvrdil odvolací senát krajského soudu. Smolík si pak sice vyzvedl výzvu k nástupu do vězení, dodnes se ale skrývá. Nedostavil se navíc k jednání soudu v jiné kauze zpronevěry a podvodu, a tak už soudkyni ostravského soudu došla trpělivost a na Smolíka vydala zatykač.

 

Líčení v dalším případu, ve kterém je Smolík obviněn, že bytový dům získal podvodem, pak soudkyně odložila na září.

epa TN.cz