Přepadení v Horusicích

Za brutální přepadení v motodílně dostali cizinci vysoké tresty!

Téma:

V Táboře pokračoval soud se dvěma cizinci, kteří byli podezřelí z brutálního loupežného přepadení motodílny v jihočeských Horusicích. Pětičlenný gang tam umlátil majitele firmy a jeho švagra. Ve vězení muži stráví 17, respektive 12, let.

Obžalovaným hrozil vyjímečný trest. Ten cizincům navrhla státní zástupkyně. Podle ní je v tomto případě nutné brát celý gang jako celek a měli by být tedy odsouzeni za dvojnásobnou vraždu.

 

S tím ale nesouhlasil obhájce 37letého Ivana Ivanovského. Podle něj je nutné každého útočníka posuzovat individuálně a Ivanovský prý měl jen úkol hlídat spoutané zaměstnance a členy rodiny a rozhodně se prý nepodílel ani na jedné vraždě. Soudce jej ale poslal na 17 let do věznice se zvýšenou ostrahou. Až si trest odpyká, bude vyhoštěn z České republiky

 

Že u vražd nebyl vypověděl i druhý obžalovaný - 33letý Robert Simon. Ten měl podle vlastních slov jen spoutat zaměstnance motodílny a pak už prý byl celou dobu venku a vůbec nevěděl co se v jiných místnostech děje. Ve věznici s ostrahou stráví Simon 12 let.

 

Podle jejich obhájce měli být muži souzeni pouze za loupež a dostat trest od 5 do 12 let.

 

 

Při loupežném přepadení byl zavražděn majitel firmy a jeho švagr. Další pracovníci a příbuzní skončili s těžkými poraněními v nemocnici. Útočníci použili jako zbraň všechno co měli po ruce - například tyč nebo výfuk.

 

Lupiči si nakonec odnesli 300 tisíc korun. Dva muže zadrželi policisté na jaře roku 2017 v Jihomoravském kraji. Po dalších třech útočnících policisté stále pátrají.
 

vbo, Vladimír Hoť TN.cz