Opatření kvůli koronaviru

Majitelé obchodů jsou zoufalí! Netuší, zda se jejich prodejny uzavřou

Barbara Hanousek Eckhardová
Barbara Hanousek Eckhardová
26.2. 2021 21:29
Téma:

Majitelé obchodů, které jsou otevřené, ale možná spadnou do zákazu, jsou zoufalí. Stále totiž neví, jestli se jich zákaz bude týkat a pokud ano, tak od kdy. Například květináři měli objednávat zboží na Mezinárodní den žen, prodejci dětského oblečení zase sotva objednali jarní zboží. Na verdikt vlády čekají i školy a školky.

Optiky, galanterie, květinářství, papírnictví nebo prodejny zbraní, domácích potřeb a ty se zbožím pro děti zatím prodávat mohou. Už v neděli ale může být vše jinak. Nebo také až v pondělí. "Mám v tom zmatek. Jak v sobě, tak v tom prodeji. Nevím, jak zareagovat, jestli brát další zboží nebo nechat to tak, jak je,“ popsala své pocity majitelka obchodu s dětským zbožím Kateřina Holková.


"Naši dodavatelé se zachovali tak, že někteří už tolik neobjednávají. Takže se stane to, že třeba v pondělí už nemusíme mít tolik sortimentu,“ přidává se majitelka květinářství Romana Mikulčíková.


"Když už se dozvíme podrobnosti, tak budeme informovat zaměstnance co a jak. Nejspíše zůstanou doma a bude v provozu jenom e-shop,“ doplnil majitel galanterie Ladislav Musiol.

 


A v pohodě nejsou ani zákazníci. V sobotu se čeká pořádný nával. "Děti potřebují nové boty. A ve většině případů je třeba je vyzkoušet,“ tvrdí jeden z dotázaných.


Uzavření naopak tolik nevadí mateřským školám. Ty si často stěžují na nepříliš ohleduplné rodiče. "Velmi často se stává, že rodiče přivedou do školky dítě s respiračními potížemi a nějakým onemocněním. Třeba začínající rýmou nebo kašlem,“ řekla učitelka z mateřské školy Ivana Lahodná.


Naopak rodiče si zoufají. "Pracuju z domova, jsem na homeofficu, ale budu to muset zvládnout i tak, takže budu mít tři děti doma,“ postěžoval si jeden z rodičů.


Všichni tak doufají, že se informace o tom, jak vlastně další opatření budou vypadat, dozvědí co nejdřív.

 

VOYO

Sledujte Televizní noviny ve Full HD a bez reklam na Voyo.cz

ls TN.cz