porod

Malá Laura nechala maminku rozbalit dárky. Pak už spěchala na svět

Žena porodila holčičku o Štědrém dni
Zdroj: Jiří Krušina
Holčička dostala krásné jméno Laura
Lucie Cochlarová
Lucie Cochlarová
27.12. 2020 13:21
Téma:

Nejkrásnější Vánoce má za sebou paní Petra L. z Hynčic na Krnovsku. Na Štědrý den stihla s nejbližšími povečeřet i rozbalit dárky od Ježíška. To ještě netušila, že ten největší dáreček ji teprve čeká. Její vysněná dcera, která měla přijít na svět až o den později, o sobě dala vědět. Místo k televizi a vánočním pohádkám tak musela zamířit těhotná žena do porodnice.

"Termín jsme měli 25. prosince a na Štědrý den vůbec nic nenasvědčovalo tomu, že by se Laura měla narodit o den dřív. O Štědrém večeru šlo ale všechno rychle. Chvilkami jsem si myslela, že se malá narodí v sanitce. Ale pan řidič jel svižně, takže jsme to stihli. V krnovské porodnici na nás byli připraveni,“ řekla šťastná maminka Petra.

 

Laura, která po narození ve 23:49 hodin měřila 49 centimetrů a vážila 3650 gramů, je pro Petru tím nejkrásnějším vánočním dárkem.

 

 

"Mám tři šikovné syny, ale to víte, že jsem si holčičku přála. Jméno si tak trošičku prosadil tatínek Stanislav, který se mnou byl u porodu. Ale je pravdou, že u prvního syna bylo jméno Laura variantou, kdyby se nám narodila dcera,“ prozradila paní Petra.

 

Maminka i novorozená dcera jsou v pořádku a těší se domů za rodinou.

 

V Ostravě se v létě narodil rekordní počet dětí. Více se dozvíte v následující reportáži:

 

TN.cz