Statečný manžel

Malá Vaneska na záchranku nečekala! Dcerku musel odrodit sám tatínek

Malá Vaneska
Zdroj: ZZS Jihomoravského kraje
Malou Vanesku přivedl na svět tatínek
Jan Pánik
Jan Pánik
Aktualizováno 22.11. 2019 10:05
Téma:

Na tísňovou linku jihomoravské záchranky zavolal před pár dny krátce před půlnocí mladý muž z Křepic na Břeclavsku. Jeho žena totiž začala rodit, miminko navíc chtělo rychle na svět. Cesta do nemocnice tak nepřipadala v úvahu. Malá Vaneska nakonec nečekala ani na příjezd záchranky, dcerku na svět přivedl sám tatínek. Na telefonu mu pomáhala operátorka záchranné služby.

Operátorka na tísňové lince celou situaci rychle pochopila. "Bylo jasné, že miminko chce rychle na svět. Pochopila jsem, že půjde o minuty. Zatímco sanitka už mířila na místo, dávala jsem rady tatínkovi, co má dělat," popsala Monika Mazálková. 

 

Maminka i tatínek podle ní skvěle spolupracovali. Kromě toho, že muž pomáhal své ženě rodit, zvládl ještě dávat pozor na dovádějícího synka, který se na příchod sourozence evidentně těšil. 

 

"Za pár minutek bylo hotovo, šlo to skutečně velmi rychle. Narodila se holčička, slyšela jsem ji plakat a to je vždy radost a úleva. Věděla jsem, že vše dobře dopadlo,“ dodala operátorka jihomoravské záchranky.

 

 

Těsně poté, co se malá Vaneska poprvé podívala na svět, dorazila na místo také záchranka. Lékař holčičku i maminku ošetřil, obě pak putovaly do porodnice. Vaneska je zdravá a má se čile k světu.

 

TN.cz