galerie vážné nedostatky

Malé obchody, ale i Albert a COOP. FOTO prodejen, které v létě zavřeli

Uzavřené provozovny: Obchody
Zdroj: Potravinynapranyri.cz , TN.cz
Téma:

Špína, hmyz, trus, hromadící se odpadky - kvůli všem těmto prohřeškům inspektoři o prázdninách uzavřeli téměř 30 podniků. Kontrolou prošly i méně, či více známé obchody. A zhruba desítka z nich musela provoz pro nevyhovující podmínky přerušit.

Kontroloři ze Státní zemědělské a potravinářské inspekce (SZPI) si přes léto posvítili jak na hospody a restaurace, tak na obchody, ze kterých jdou produkty přímo k zákazníkům. A nestačili se divit. Kvůli nevyhovujícímu prostředí uzavřeli asi desítku obchodů. A nechyběla ani známá jména.

 

GALERIE: Uzavřené obchody

1
/
35
Zdroj: Potravinynapranyri.cz
Uzavřené provozovny: Kubík a.s. - POTRAVINY - Hradec Králové - 1

 

Nejčastějšími důvody vedoucími k uzavření provozoven byly zanedbaný úklid, výskyt myšího trusu a potraviny poškozené škůdci - nebo nezabezpečené před jejich pronikáním. Kvůli všem těmto problémům musely přerušit provoz některé maloobchody v České Lípě, Novém Strašecí, Městci Králové a Bohosticích, potraviny Kubík v Hradci Králové, večerka ve Vinařicích ale i COOP v Mnichově Hradišti.

 

 

Problémy s hromaděním odpadů, výskytem myšího trusu a nečistotami měl pak jeden z maloobchodů v Ústí nad Labem. A nečistoty na stěnách, podlaze a výrazně zanedbaný úklid vedly k uzavření maloobchodu v Jeníkově, který stále není v provozu.

 

GALERIE: Uzavřené obchody

1
/
31
Zdroj: Potravinynapranyri.cz
Uzavřené provozovny: Večerka - Vinařice - 1

 

Na téměř tři týdny byl uzavřený i Albert Hypermarket v Praze - tady šlo ale spíš o důvody souvisejícími s rozsáhlou rekonstrukcí. Strop i stěny byly poškozené, navíc tu bylo riziko kontaminace potravin z důvodu nevyhovujících prostor. "Dne 14. 8. 2017 se jednalo pouze o částečné uvolnění zákazu. Byl uvolněn zákaz užívání části prodejní plochy pro uvádění nebalených potravin na trh a manipulaci s nebalenými potravinami," uvádí SZPI.

lud TN.cz