kolaps na soutěži

Malé tanečnice kolabovaly v Lucerně. 30 dětí ošetřili záchranáři

Téma:

Pražští záchranáři včera v noci vyjížděli ke kolabujícím dětem do paláce Lucerna. Ošetřit musely tři desítky dívek, které se tady účastnily finále taneční soutěže. Podle záchranářů kolabovaly děti kvůli vydýchanému vzduchu v sále a dehydrataci.

V pražské Lucerně se konal finálový večer, na kterém se utkaly taneční skupiny v různých tanečních disciplínách. Ve vydýchaném sále se vysíleným tanečníkům dělalo nevolno. V kombinaci s dehydratací zkolabovalo několik desítek dívek.

 

Záchranáři museli ošetřit tři desítky dětí. Šest jich museli odvézt na ošetření do nemocnice. "Na místo jsme vyslali pět záchranářských posádek. Ošetřovali jsme celkem třicet lidí. Šest dívek bylo s dehydratací převezeno do pražských nemocnic na pediatrická oddělení," uvedla mluvčí pražské záchranky Jana Poštová.

 

 

V Lucerně se v sobotu utkaly skupiny v latinskoamerických a standartních tancích, country, lidových tancích, rokenrolu a dalších disciplínách. Taneční program začal už v 8.30 ráno a trval nepřetržitě až do 23 hodiny. Podle informací TV Nova nakonec nedošlo ani na slavnostní zakončení a akce byla ukončena narychlo předáním medailí bez vyhlášení.

 

NEPŘEHLÉDNĚTE:

Ivo Pavlík v ohrožení života: Heidi Janků promluvila o kolapsu manžela! Nemá dobré zprávy

Ráno se probudila s bolestí za krkem. Myslela si, že se špatně vyspala, jenže na nohy se už nepostavila!

Kolik toho vypít, abychom ve vedrech nezkolabovali?

Mýty o hydrataci - tyhle hoďte za hlavu

TN.cz