kuriózní případ

Málem ji zabil orálním sexem. Žena po aktu dostala alergickou reakci

Alergická reakce z orálního sexu
Zdroj: Getty Images, TN.cz
Ilustrační foto
Téma:

Opravdu kuriózní případ se stal ve Španělsku, kde žena skončila po orálním sexu v nemocnici se silnou alergickou reakcí na přítelovo sperma. Ten se jí nezmínil, že zrovna bere penicilin, na který má alergii, a při milostných radovánkách ji tak málem zabil.

Španělský pár se spokojeně oddával orálnímu sexu, záhy se ale rozkoš změnila v zoufalý boj o život. Žena totiž dostala silný anafylaktický šok, který jí způsobilo přítelovo sperma. Poté, co ho spolkla, začala zvracet a nemohla dýchat.

 

Byla rychle převezena do nemocnice, kde lékaři potvrdili, že se jedná o život ohrožující alergickou reakci. Žena sice uznala, že má alergii na penicilin, nebyla si ale vědoma toho, že by si nějaký vzala, ať už jako lék, nebo v jiné podobě.

 

V nemocnici pak vyšlo najevo, že se jí penicilin do těla dostal prostřednictvím spermatu. Muž totiž bral léky na ušní infekci. Nezáměrně ji tak málem při sexu zabil. Informoval o tom britský deník Mirror.

 

Odborníci jsou snad ještě víc v šoku než milenecký pár. Podle nich je to poprvé, kdy bylo něco takového zaznamenáno. Odborný časopis British Medical Journal Case proto začal "propagovat" případ jako varování pro ostatní, aby byli při orálním sexu obezřetní. V určitých případech totiž může být i životu nebezpečný.

 

 

Susana Almenarová, která je autorkou studie, vyzývá všechny, kteří mají alergii na některé léky, aby si byli vědomi tohoto rizika a při sexu raději používali kondomy. "Doporučujeme používání kondomů během léčby partnera," řekla.

 

ČTĚTE TAKÉ:

Nebezpečný orální sex! Hrozí při něm rakovina?
Orální sex? Při nachlazení ho vynechte

sei TN.cz