Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

video riskantní předjíždění

Málem zabil sebe i další řidiče! Po šílenci z Lanškrouna pátrá policie

Kamera autobusu zachytila velmi nebezpečné počínání řidiče na Lanškrounsku, který předjížděl plnou čáru na nepřehledném úseku. Jen těsně minul protijedoucí vozidlo a jen zázrakem nikoho nezabil. Po muži nyní pátrá policie.

V úseku mezi Lanškrounem a Ústím nad Orlicí mohlo kvůli riskantní jízdě netrpělivého řidiče dojít k smrtelné nehodě. Hodně zatáček, řada stoupání se mění v náhlé klesání. Řidič jel za autobusem a nekončící plnou čáru nejspíš nemohl rozdýchat. Jenže málem zabil sebe i jiné řidiče.

 

Řidiči se minuli sotva s půlmetrovým rozestupem. Přitom při devadesátikilometrové rychlosti auto za vteřinu urazí dvacet pět metrů. Od neštěstí tak chyběl opravdu jen mžik.

 

 

"V úseku měl tímto způsobem předjíždět více vozidel, z tohoto důvodu pátráme po řidičích, které měl předjíždět, aby se nám ozvali na linku 158," uvedla mluvčí policie Lenka Vilímková.

 

Naznačila přitom, že řidič by mohl jít za tento manévr i sedět. Jelikož bylo v autobusu dvacet lidí, mohlo by se jednat dokonce o obecné ohrožení.

Petr Brzek/ lud TN.cz