královská rodina

Malý britský princ a princezna jsou na své první služební cestě

Téma:

Britský princ William a jeho manželka Kate jsou na oficiální návštěvě Kanady, kam vůbec poprvé vzali i obě své děti. Pro rok a půl starou princeznu Charlotte je to dokonce úplně první zahraniční cesta. Rodina stráví v Kanadě celý týden.

Na ten obrázek dlouho čekal celý svět - nejoblíbenější členové britské královské rodiny pěkně pohromadě, včetně malé Charlotte. Holčička si svou první oficiální cestu v maminčině náručí docela užívala, to starší bráška George si asi na tolik popularity stále nezvykl a byl trošku nesvůj. Nakonec se přece jen osmělil a zamával novinářům.

 

 

Zatímco rodiče absolvují nabitý program, děti čeká hlavně zábava a odpočinek. V sídle guvernéra Britské Kolumbie pro ně připravili fontánu s gumovými kachničkami, malý vodopád nebo letní domek. K dispozici jim je celá zahrada.

 

 

Kate a William nechali děti s chůvou a vrhli se do práce. Po setkání s hostiteli - kanadským premiérem a jeho manželkou - zamířili do centra, kde pečují o těhotné ženy a čerstvé maminky, které mají problémy s drogami a alkoholem. Setkali se i se zástupci úspěšných mladých umělců, sportovců a podnikatelů. Kanadu královská horečka čeká ještě celý týden. Rodina odjede do Británie až 1. října.

tn.cz / gar