GALERIE vážné zranění

Malý chlapec se těžce zranil na kole. Transportovat ho musel vrtulník

Těžce zraněného cyklistu transportoval vrtulník - 1
Zdroj: Horská služba Jeseníky
Téma:

Vážně zraněného chlapce musel v sobotu do nemocnice převézt záchranářský vrtulník. Hoch si v Jesenících vyjel s rodinou na kole. Jen za sobotu museli tamní horští záchranáři vyjíždět ke třem zraněným kolařům.

Pád na kole při vyjížďce s rodinou v sobotu vpodvečer ve skiareálu Karlov v Moravskoslezském kraji skončil pro devítiletého hocha bolestivým zraněním. Zlomil si stehenní kost.


“Měl veliké bolesti, takže jsme mu se souhlasem otce šetrně rozstřihli kalhoty a sundali cyklistické chrániče. Pak jsme mu dali vakuovou dlahu a přes našeho dispečera jsme se domluvili na asistenci vrtulníku Letecké záchranné služby z Ostravy,“ uvedl k výjezdu zasahující člen Horské služby Jeseníky Ondřej Šimko.


Chlapce následně ve vakuové matraci převezli za doprovodu maminky na terénní čtyřkolce. "Dopravili jsme ho na parkoviště pod skiareálem, kam vzápětí dosedl vrtulník," doplnil Šimko. Lékaři si chlapce převzali a vrtulníkem ho transportovali do nemocnice na další vyšetření.

 


Jde o třetí sobotní případ zraněného cyklisty na Karlově. "V jednom případu se jednalo o zlomenou klíční kost, ve druhém pak pravděpodobně o zlomený prst," popsal zranění náčelník horské služby Vítězslav Kaller.


Krásné počasí láká na cyklotrasy v Jeseníkách stále více milovníků horských kol. "Všechny proto vyzývám, aby bezpodmínečně dodržovali bezpečnostní pravidla pro horské cyklisty," apeloval na výletníky Kaller.

 

GALERIE: Těžce zraněného cyklistu musel transportovat vrtulník

1
/
4
Zdroj: Horská služba Jeseníky
Těžce zraněného cyklistu transportoval vrtulník - 4

sik TN.cz