horská služba

Malý cyklista vrazil v plné rychlosti do svodidel, musel pro něj letět vrtulník!

Zásah záchranářů u pádu čtrnáctiletého cyklisty
Zdroj: Horská služba
Martin Klícha
Martin Klícha
1.7. 2020 15:59
Téma:

Čtrnáctiletý cyklista zřejmě nezvládl zatáčku na silnici mezi Ovčárnou a Hvězdou v Jeseníkách a velmi vážně se zranil. Kvůli otevřené ráně na straně hrudníku povolali záchranáři vrtulník, který zraněného transportoval do nemocnice.

Nehoda se stala ráno kolem deváté, ke zraněnému chlapci vyrazili horští záchranáři i zdravotníci. Chlapec zřejmě nezvládl průjezd zatáčkou a v plné rychlosti narazil do svodidel.

 

"Prudkým nárazem si přivodil otevřenou ránu na pravé straně hrudníku. Proto jsme předpokládali, že jde o velice těžké zranění, a to i přesto, že cyklista byl při vědomí a komunikoval s námi," popsal okolnosti nehody Jiří Hejtmánek, zasahující člen Horské služby Jeseníky.

 

Záchranáři a zdravotníci chlapce ošetřili, vzhledem k povaze zranění pro jistotu povolali vrtulník. Zraněného převezla sanitka na parkoviště u Hvězdy, kde mohl vrtulník přistát, ten pak chlapce transportoval do nemocnice k dalšími ošetření.

 

 

Horská služba varuje cyklisty před prudkými sjezdy na místních asfaltových komunikacích. "Po deštích je na povrchu silnic tu a tam splavený štěrk, bahno či mokrý písek. Při rychlé a neopatrné jízdě pak může dojít lehce k vážné nehodě. Zejména v prudkých zatáčkách hrozí podklouznutí bicyklu a tvrdý pád se zdravotními následky," důrazně varoval milovníky horských kol Vítězslav Kaller, náčelník Horské služby Jeseníky.

TN.cz