Zahraničí

Malý vynálezce pomáhá cukrovkářům. Ve 13 letech vytvořil speciální aplikaci

Cukrovka - diabetes - 3
Zdroj: TV Nova
Ilustrační obrázek
Jan Houška
Jan Houška
8.12. 2020 5:40
Téma:

Teprve 13letý Drew Mandelow z Gaithersburgu v Marylandu vyvinul aplikaci s názvem T1D1. Ta má sloužit dětem s cukrovkou typu 1. Vymyslel ji přitom sám, během karantény.

Aplikace pomáhá lidem s cukrovkou a jejich rodinám vypočítat, sledovat a hlásit klíčové lékařské statistiky, jako jsou dávky inzulinu, množství sacharidů a hladiny glukózy v krvi, informuje izraelský deník Jerusalem Post.

 

Samotnému Drewu Mendelowovi byla diagnostikována cukrovka v září tohoto roku. Během hospitalizace v dětské národní nemocnici ve Washingtonu se dozvěděl, že neexistují univerzální aplikace pro děti, které by si pamatovaly jejich denní režimy. Nakonec přišel s nápadem navrhnout si aplikaci vlastní.

 

 

"Mým cílem bylo vytvořit něco jednoduchého, aby to mohl použít úplně kdokoliv. Chci, aby T1D1 pomohla lidem usnadnit život v této těžké době,“ vysvětlil mladý vynálezce.

 

Aplikace T1D1 byla nedávno zveřejněna v obchodech Google Play a Apple App Stores a již byla stažena více než 2000krát, přičemž se může pyšnit pětihvězdičkovou recenzí. Aplikace je zdarma a její vývoj je financován z darů. Výtěžek jde následně na Nadaci pro výzkum cukrovky mladistvých.

 

Chytrý květináč umožní porozumět pocitům rostlin. Podívejte se na video:

VOYO

Sledujte Televizní noviny ve Full HD a bez reklam na Voyo.cz

TN.cz