Pořádný skandál

Mám nemanželskou dceru, přiznal belgický král. Trvalo mu to 51 let!

Petra Matýsková
Petra Matýsková
28.1. 2020 20:35
Téma:

Belgickou monarchií otřásá skandál. Bývalý král Albert II. byl po mnoha letech soudních sporů donucen přiznat, že má nemanželskou dceru. Je jí 51letá umělkyně Delphine Boëlová, která se testu otcovství domáhala od roku 2013. Belgický šlechtic se mu s pomocí právníků vzpíral šest let.

Píše se rok 1966. Tehdy už sedm let ženatý šlechtic a budoucí následník belgického trůnu Albert II. potkává v Řecku baronku Sybille de Selys Longchampsovou. Milenecký vztah nezůstává bez následků. V únoru 1968 přichází na svět Delphine Boëlová.

 

První zvěsti o tom, že má belgický šlechtic, který se v roce 1993 stává králem, nemanželské dítě, prosakují na veřejnost v roce 1999. Sama Boëlová s informací, že je Albert II. jejím otcem ale přichází až v roce 2005. V roce 2013 - po jeho abdikaci - pak žádá o testy otcovství a sedmiletá soudní bitva začíná.

 

"Trpím tím vším a vnitřně se mě to dotýká. Je to opravdu těžké, když víte, že vás nikdo nechce poslouchat," stěžovala si Boëlová v roce 2012.

 

Nakonec loni v květnu soud Boëlovou podpořil. Šlechtice potrestal tím, že pokud se testům otcovství bude vyhýbat, musí zaplatit za každy den prodlení v přepočtu 126 tisíc korun. Výsledky DNA testů zveřejnili právníci královské rodiny až teď.

 

 

"Vědecké závěry naznačují, že Jeho Veličenstvo král Albert II. je biologickým otcem paní Delphine Boëlové. Zastavuje tímto právní bitvu a uznává, že se Delphine Boëlová stává jeho čtvrtým dítětem," uvedli.

 

Nárok na belgický trůn sice Boëlová nemá, po smrti otce by ale měla zdědit část majetku.

VOYO

Sledujte Televizní noviny ve Full HD a bez reklam na Voyo.cz

pez TN.cz