Týdenní předpověď

Máme před sebou slunečný víkend, pak dorazí mírné ochlazení!

Slunečné počasí
Zdroj: Getty Images
Ilustrační snímek
Petr Zelený
Petr Zelený
16.4. 2020 8:09
Téma:

Pokud se o víkendu chystáte na chvilku ven, třeba alespoň na zahradu, užijete si podle předpovědi slunečné a teplé počasí. Mírné ochlazení dorazí až na začátku příštího týdne.

"Kolem slábnoucí tlakové výše nad jižní a jihovýchodní Evropou k nám bude zpočátku proudit teplý vzduch od západu. Během víkendu i příští týden bude od severozápadu až severu do střední Evropy zasahovat okraj tlakové výše se středem nad Norským mořem a po její přední straně k nám bude od severovýchodu proudit chladný vzduch," píše v týdenní předpovědi Český hydrometeorologický ústav (ČHMÚ).

 

Z následujících sedmi dní bude nejteplejší hned ten první. "Ve čtvrtek bude jasno nebo skoro jasno, během dne přechodně až polojasno. Nejnižší noční teploty +3 až -1 °C, v údolích při uklidnění větru až -3 °C. Nejvyšší denní teploty 19 až 23 °C, v 1000 metrech na horách kolem 12 °C, na Šumavě kolem 15 °C," uvádějí meteorologové.

 

Víceméně jasný či polojasný bude i pátek. Během dne se ale obloha může zatáhnout, na jihozápadě ČR pak hrozí ojediněle přeháňky. Noční teploty mezi třemi až sedmi stupni, denní mezi 18 až 22, na severovýchodě ovšem pouze v rozmezí 14 až 18 °C.

 

A sobota? "Jasno až polojasno, na jihozápadě a jihu až oblačno a ojediněle přeháňky. Nejnižší noční teploty 6 až 2 °C, na severovýchodě až 0 °C a přízemní mrazíky. Nejvyšší denní teploty 16 až 20 °C, na severovýchodě 12 až 16 °C," slibují experti.

 

 

Jasná až polojasná má být i neděle, jen na severovýchodě může být přechodně oblačno až zataženo. "Nejnižší noční teploty 6 až 2 °C, na severovýchodě +2 až -2 °C. Nejvyšší denní teploty 13 až 17 °C, na severovýchodě 11 až 14 °C," uvádí předpověď.

 

V pondělí meteorologové hlásí jasno až polojasno, jen na severovýchodě se nebe může znovu zatáhnout. Noční teploty budou kolem nuly, přes den se oproti víkendu lehce ochladí na 10 až 14 stupňů, na severovýchodě republiky bude ale chladněji - jen kolem osmi stupňů.

 

A jak bude od úterý do čtvrtka? "Jasno až polojasno, na severovýchodě a východě přechodně oblačno až zataženo. Nejnižší noční teploty +4 až -1 °C. Nejvyšší denní teploty 10 až 15 °C," uzavírá ČHMÚ týdenní předpověď.

 

Pusťte si předpověď počasí ze Snídaně s Novou:

 

TN.cz