Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Maminka na rodičovské dovolené je investorkou na Zonky

Maminka s dcerou
Zdroj: TN.cz

Lucie je mladá maminka na rodičovské dovolené, která zhodnocuje rodinné peníze investováním díky peer-to-peer (P2P) platformě.

Kdy se u vás zrodil nápad stát se investorkou?

O P2P investičních možnostech jsem slyšela v jeho počátcích, kdy mi o tom řekl kolega z práce. Tehdy jsem tomu nevěnovala žádnou pozornost, ale po nějaké době s tím přišel můj partner právě ve chvíli, kdy jsme měli volné finance z darů pro naši dceru Elišku. Přemýšleli jsme, co s penězi, jak je co nejvíce zhodnotit s co nejmenší námahou. Spořicí účty pro nás vzhledem k jejich nevýhodnosti nepřipadaly v úvahu, a zvítězilo tedy investování do půjček.

 

Je pro investora potřebné mít nějaké speciální vědomosti?

S přítelem máme oba vystudovanou VŠE v Praze, ale když investujete do lidí, tedy půjčíte jim peníze, není třeba žádného speciálního vzdělání. Je to skutečně jednoduché, uživatelsky srozumitelné a hlavně bezpečné.

 

Podle čeho se rozhodujete, koho podpoříte?

Dříve, když jsme měli více peněz, které jsme chtěli investovat, jsem se rozhodovala podle výše úroku. Eliška dost spinkala, a já tak měla více času pročítat příběhy a zvažovat případnou investici. Nyní, když máme většinu peněz rozhozených, se orientuji na příběh, který o sobě lidé uvádějí.

 

Vaše tři rady pro nové investory?

1. Nemít obavy
2. Mít více investic a tedy rozprostřít riziko
3. Začít s malými částkami
 

TN.cz