Policisté se samopaly

Manévry v Jihlavě: Právníkovi hrozí bombou! Už na něj stříleli

Páteční policejní zátahy v Jihlavě, kde zakuklenci se samopaly kvůli bezpečnosti uzavřeli několik ulic, se měly týkat vyhrožování jednomu z místních advokátů. Navíc podle informací televize Nova nejde v jeho případě o první výhrůžku. Na okno jeho kanceláře už někdo střílel.

První z útoků, který skončil střelbou do okna, se odehrál zhruba před 14 dny. V okně kanceláře jihlavského advokáta je stále vidět průstřel. Naštěstí se při tomto incidentu nikdo nezranil, podle všeho je ale pachatel ozbrojen.

 

V pátek se ozval znovu. Napsal SMS zprávu, kterou vyhrožoval, že do jednoho z objektů, které vlivný advokát vlastní, dal bombu. Ve městě se kvůli tomu rozjely několikahodinové policejní manévry.

 

V ulicích byli zakuklení policisté se samopaly, policisté se psy. Lidé měli strach, lokalitami nemohli procházet ani projíždět. Ti, kteří tam bydlí, museli zůstat doma. "Z důvodu bezpečnosti vám nemůžu nic říkat, zajišťujeme tu bezpečnost, to je tak všechno," říkal obyvatelům policista.

 

 

Policisté nakonec zasahovali na místech, kde advokát bydlí a kde má kanceláře. Policejní zásah probíhal ještě na třetím místě u sociálního centra nedaleko Jihlavy, které rodině také patří.

 

Podle informací televize Nova žádná výbušná zařízení policisté nakonec nenašli. Štáb Novy v pondělí mluvil i s advokátem, který má být terčem výhrůžek. Jeho výpověď vám přineseme ve večerních Televizních novinách v 19:30.

David Pik/epa TN.cz