zmatená seniorka

Nechal ženu 200 km od domova. Když mu volali, seděl u televize!

Důchodkyně
Zdroj: profimedia.cz
Ilustrační foto
Téma:

Městská policie z Přerova řešila v úterý kuriózní případ, kdy manžel nechal svou osmdesátiletou ženu se psem na ulici a odjel. Žena netušila, kde je a byla zmatená. Strážníkům se podařilo zjistit, že pochází z 200 kilometrů vzdáleného Heřmanova Městce. Když zkontaktovali jejího muže, seděl doma v klidu u televize a měl jednoduché vysvětlení. Nechtělo se mu čekat.

Přerovská městská policie vyjížděla v úterý k případu osmdesátileté seniorky poté, co jim zavolal muž, že se žena pohybuje u zahrádkářské kolonie se psem a je zmatená. Když přijeli na místo, začala pro ně dvouhodinová pátrací akce.

 

"Nalézt téměř osmdesátiletou stařenku nebyl problém. Ten začal ve chvíli, kdy seniorka uvedla jen své jméno bez příjmení a sdělila, že před pár hodinami přijela autem se svým osmdesátiletým manželem, který posléze odjel neznámo kam," uvedl mluvčí městské policie Miroslav Komínek.

 

Seniorka jim ještě řekla, že pochází z Heřmanova Městce, který se nachází dvě stě kilometrů od Přerova. Poté také strážníkům prozradila jména svých synů – Adam a Zbyšek. Opět ale bez příjmení. "Stálá služba Městské policie Přerov telefonicky kontaktovala kolegy z Heřmanova Městce. Tamním strážníkům se podařilo vypátrat, o jaké syny by se mohlo jednat," dodal Komínek.

 

 

Synové však doma nebyli, ale podařilo se zjistit, že jeden z nich pracuje v Pardubicích, a tak se přerovští "měšťáci" obrátili na kolegy v Pardubicích. Ti poté zavolali synovi Zbyškovi, který jim dal telefonní číslo na svého bratra. "Toho následně kontaktovali strážníci z Heřmanova Městce a informovali ho o situaci. Adam posléze vyrazil pro maminku do Přerova a vyzvedl si ji na policejní služebně, kde na něj počkala," doplnil mluvčí.

 

Na závěr zavolali strážníci manželovi seniorky, který si už v době hovoru užíval doma u televize. Vysvětlil jim, že čekal na svou ženu tři hodiny v autě a jelikož to domů bylo další dvě, tak odjel bez ní a bez psa. "Vše nakonec dobře dopadlo a my děkujeme strážníkům z Heřmanova Městce a Pardubic za pomoc," řekl Komínek.

reg TN.cz