Kauza Rath

Manželé Kottovi se zbavili majetku, který by jim mohl zabavit stát

Téma:

Manželé Kottovi se zbavili majetku, o který by zřejmě jinak přišli kvůli korupční kauze Rath. Propadnutí majetku požaduje v druhé větvi kauzy státní zástupce. Kateřina a Petr Kottovi využili okamžiku na konci minulého roku, kdy jim úřady uvolnily majetek a obratem se zbavili některých nemovitostí.

V prosinci přepsala bývalá ředitelka kladenské nemocnice Kateřina Kottová na svého otce kromě rodinného domu v Rudné u Prahy i luxusní byt na pražském Smíchově a další tři nemovitosti. Podle webu iRozhlas se její manžel Petr Kott zbavil jedné nemovitosti a zůstala mu jen polovina chaty v Bakově nad Jizerou a pozemky v okolí Bezdězu.

 

 

Kottovi, kteří si odpykávají šestileté tresty, už podle soudu uhradili peněžité sankce, které jim byly uloženy v tzv. první větvi kauzy. Pro manžele Kottovy původně navrhoval žalobce 8 až 9 let vězení a propadnutí veškerého majetku.

 

Přijít měli o rodinný dům v Rudné, přes 30 milionů v hotovosti a cenné šperky. Závěrečná řeč je zaskočila. "Byla neférová a gigantický demagog, víc k tomu nemám co říct," řekl tehdy u soudu Petr Kott.

 

 

V rámci druhé větve kauzy navrhl státní zástupce Vrchního státního zastupitelství v Praze Jiří Pražák navýšení stávajícího trestu a úplné propadnutí majetku manželů Kottových. Je ale možné, že pokud soud tomuto požadavku vyhoví, nebude už co zabavovat.

kvo TN.cz