Podivný případ

Manželé pomohli policistům, pak se s nimi museli soudit o peníze

Policejní zásah
Zdroj: Profimedia
Ilustrační snímek
Téma:

Obrovské rozčarování zažili manželé Petr a Jaroslava W. ze Stříbra. Před třemi lety na policii oznámili, že v domě, který pronajímají, nájemníci nejspíš vyrábějí drogy. Po policejní razii ovšem manželé zažili šok.

Když policisté do zmíněného domu "vlítli", při zátahu poničili hned několik dveří. Majitelé domu to nepovažovali za problém, protože jim muži zákona tvrdili, že náklady na opravu samozřejmě uhradí.


Jenže to se podle deníku Právo nestalo. A Petr s Jaroslavou se tak s požadavkem o náhradu škody museli obrátit na soud. A ten jim nyní vyhověl.


Předseda soudního senátu Zdeněk Pulkrábek přitom při vynášení rozsudku jasně řekl, že policie za škody způsobené při zákroku zkrátka zodpovídá. A finanční kompenzace je jakousi protislužbou za to, že lidé s policisty spolupracují při potírání zločinu.


Petr W. přitom deníku řekl, že některé dveře podle něj policisté při domovních prohlídkách rozbili zbytečně. Prý stačilo zavolat, on by vzal klíče a kriminalistům otevřel. To se ovšem nestalo a účet za opravu dveří tak nabobtnal.

pez TN.cz