Dar z nebes

Manželé si mysleli, že po nich někdo střílí. Šokovalo je, co našli

Téma:

Na konci srpna volali manželé z Královéhradecka policii s tím, že na ně zřejmě někdo střílel. Na místo se vydala hlídka, která ale vyloučila, že by poškození pergoly způsobila střela. O pár dní později našli manželé na podlaze kamínek, který je zřejmě mimozemského původu!

Hlášení o střelbě v Čistěvsi na Královéhradecku přijal operační důstojník linky 158 21. srpna po 20. hodině. "Oznamující manželé uvedli, že když seděli pod pergolou u svého rodinného domu, se najednou ozvala rána a poté se zvířil prach u zdi," uvedla policejní mluvčí Iva Kormošová.

 

"Nejdříve si mysleli, že bouchla elektřina, ale když se podívali blíže, zjistili, že je ve fasádě díra. Díra byla i ve střeše pergoly. Pojali podezření, že by se mohlo jednat o střelu, proto se obrátili na policii," popsala Kormošová.

 

GALERIE: Meteorit zasáhl pergolu v Čistěvsi

1
/
5
Meteorit zasáhl pergolu v Čistěvsi - 2

 

Hlídka místo ohledala, ale hned vyloučila, že by na manžele někdo střílel. Musel by totiž na pergolu pálit kolmo z oblohy. Pod střechou se nenašel ani žádný náboj.

 

Předmět proletěl lepenkovým šindelem, prorazil 2cm tlusté prkno a udělal díru do omítky. Po několika dnech manželé našli vysvětlení.

 

 

"Podařilo se najít černý kamínek o velikosti cca 1x0,5 cm, který nejdříve manželé odhodili, protože nepředpokládali jeho souvislost s dírami. Kamínek byl cítit sírou a byl magnetický. S velkou pravděpodobností se jedná o meteorit, který majitelé domu dají odborníkům na prozkoumání," dodala mluvčí královéhradeckých policistů.

 

Protože nejde o trestný čin či přestupek, policisté se případu dál nebudou věnovat.

vbo TN.cz