Tragédie na Chalkidiki

Manželé zemřeli v Řecku v bouři, rozloučily se s nimi stovky lidí!

David Pik
David Pik
Publikováno 26. 7. 2019
Téma:

Stovky lidi se v pátek v Jihlavě přišly rozloučit s manželi, kteří na začátku července přišli o život během bouřky na řeckém poloostrově Chalkidiki. Ve zdemolovaném karavanu se zranil i jejich syn. Silné bouře si tehdy vyžádaly životy několika zahraničních turistů.

Přišli jim dát sbohem na jejich poslední společné cestě. Manželům Antonínovi a Janě se stala osudnou silná bouře. Na řeckém poloostrově Chalkidiki je zasáhla na dovolené v karavanu, kterým vítr převrátil na střechu. Bylo 10 července.

 

Smuteční obřad se konal 16 dní po tragédii v kostele u Svatého Jakuba v Jihlavě, účastnily se ho stovky smutečních hostů.

 

Rodina se z tragédie stále jen těžko vzpamatovává. Manželé i přes vyšší věk byli stále velmi aktivní. Karavan si pořídili na důchod a vyráželi v něm do světa i několikrát ročně. Přitom osudný večer byl jejich posledním v Řecku. Druhý den už měli odjíždět.

 

 

V karavanu, který bouře doprovázená mimořádně silným větrem úplně zdemolovala, byl s rodiči i jejich syn. Ten naštěstí běsnění přežil. Se zraněními skončil v nemocnici. Osmnáctiletému vnukovi, který spal ve stanu vedle karavanu, se nic nestalo.

 

Kromě manželů z Jihlavy zemřeli při bouři v Řecku ještě další čtyři zahraniční turisté. Dalších více než 120 lidí bylo zraněno.

pez TN.cz