Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Aktualizováno 7.12. 2018 19:17
Odešly i se spacáky

Pohřešované dívky z Jaroměře jsou v pořádku! Našli je na cestě

policie ilustrační
Zdroj: Profimedia

Celé odpoledne pátrali policisté z Náchodska po dvou pohřešovaných dívkách, kterým je 10 a 11 let. Najít ztracená děvčata nakonec pomohla veřejnost. Policisté je objevili na silnici u obce Velichovky.

Kde pohřešované dívky jsou, zavolal policistům někdo, kdo je cestou potkal. Hlídka je objevila u obce Velichovky, jak jdou pěšky po silnici. Obě jsou živé a zdravé, potvrdila TV Nova mluvčí náchodských policistů Eva Prachařová.

 

Děvčata, která žijí v Jaroměři, nedorazila ráno do školy. Policisté byli přesvědčeni, že dívky utekly z domova. Co je k tomu vedlo, neuvedli. Upozornili ale, že u sebe zřejmě mají i spacáky.

 

Dívkám je teprve 10 a 11 let. Stopy vedly i mimo Královéhradecký kraj. "Domníváme se, že dívky mohly ráno odcestovat vlakem. Mohly by mířit na Kokořínsko, kde byla jedna z dívek s otcem na výletě," uvedli policisté na svém webu.

 

 

O pomoc s pátráním žádali policisté i veřejnost. To se nakonec vyplatilo. Jak prozradila policejní mluvčí Prachařová, klíčový tip, kde dívky jsou, přišel právě od občana, který si pohřešovaných dívek všimnul a neváhal upozornit policisty.

vbo TN.cz
Reklama