vážné následky

Marie Poledňáková ochrnula! Nemůže hýbat rukou ani nohou

Marie Poledňáková
Zdroj: Mediafax
Režisérka Marie Poledňáková
Téma:

Marie Poledňáková, která v létě prodělala mrtvici, ochrnula na levou polovinu těla. Scenáristka a režisérka komedie S tebou mě baví svět nemůže hýbat končetinami.

Oblíbené režisérce Marii Poledňákové zůstaly po prodělané mrtvici vážné následky. "Neposlouchá mě levá noha a levá ruka. Musím rehabilitovat a to cvičení mě bolí," řekla magazínu Dnes Poledňáková.

 

Věří však, že mohla dopadnout mnohem hůř. "Mozková příhoda, kterou jsem měla, většinou zasáhne řeč, takže lidé nemluví a ztrácejí paměť. V tom jsem měla obrovské štěstí, protože mluvím bez problémů a paměť mi taky funguje výborně. Když nefunguje mluvení a lidé se učí znovu mluvit, to musí být šílené," dodala.

 

Královna komedií, jak se někdy režisérce přezdívá, prodělala mozkovou příhodu v létě. Doma ji našla paní, která ji občas vypomáhá. Z Martinice u Onšova na Vysočině režisérku do Prahy převážel vrtulník.

 

Poledňáková kvůli nehybnosti levé ruky nemůže psát na počítači. Že skončí s natáčením filmů však prohlašovala ještě před mozkovou příhodou. "Představte si, že bych teď byla uprostřed nějakého natáčení. Vždyť by ten film musel zůstat stát a to je nepředstavitelné. Ale příběhy mě přitahují dál, a tak jsem napsala knížku. Jmenuje se Ten, kdo tě miloval a je to detektivní příběh s tajemstvím," uvedla.

 

Režisérka je se svým zdravotním stavem smířená. Věří, že se její stav brzo zlepší. "Vždycky si připomínám, že jsou na tom lidi mnohem hůř. Mně to jednou skončí a doufám, že brzy, já se z toho dostanu. Je mi líto těch, co to štěstí neměli," zakončila.

 

NEPŘEHLÉDNĚTE:

VDĚK A SLZY: Moderátor Michal Jančařík poslal z nemocnice dojemný vzkaz! Jeho zdravotní stav je špatný

Ráno se probudila s bolestí za krkem. Myslela si, že se špatně vyspala, jenže na nohy se už nepostavila!

 

VOYO

Sledujte Televizní noviny ve Full HD a bez reklam na Voyo.cz

has TN.cz