revoluční krok

Marihuana bude v Uruguayi legální i jen pro zábavu. Gram za 30 Kč

Marihuana
Zdroj: isifa.com
Marihuana - ilustrační foto
Téma:

Další země světa ustupuje od dosavadní represivní politiky boje proti drogám. Od července bude Uruguay prodávat v lékárnách marihuanu k rekreačnímu užití. Cena za gram bude v přepočtu zhruba třicet korun za gram, píše britská BBC.

Anketa

Jste pro úplnou legalizaci marihuany v Česku?

Hlasovalo 7024 lidí.
V době, kdy sice Česko oficiálně povolilo alespoň medicínské užívání konopí některým pacientům, ale reálně konopí dostupné není a navíc jeho cena dosahuje až 300 korun za gram, boří jihoamerická Urugauy už úplně jiné hranice.

 

V roce 2013 přijala Uruguay zákon o legalizaci konopí. Teď ho uvádí do praxe - od července bude v tamních lékárnách možné koupit konopí zcela legálně - a to jen pro rekreační užití. Navíc bude konopí proti například cenám na oficiálním i černém českém trhu řádově desetkrát levnější. Za gram konopí Uruguayci zaplatí v přepočtu zhruba jen třicet korun.

 

"Canabis začneme v lékárnách prodávat v červenci," potvrdil prezidentský poradce Juan Andres Roballo na tiskové konferenci. Zájemci o marihuanu se budou muset zaregistrovat a mohou pak měsíčně nakoupit 40 gramů konopí, tedy více než gram na den.

 

 

Kromě toho se Uruguay rozhodla lidem umožnit, aby si pěstovali konopí doma nebo se dokonce zapojili do společného pěstování. Že jde o ústupek veřejnosti a nikoli o peníze a obchod, potvrzují hlasy některých skeptických lékárníků, kteří pochybují, že by na prodeji marihuany s pevně stanovenou nízkou cenou vydělali.

 

Prodávaná marihuana bude pocházet ze státních farem a polí. Vláda nepředpokládá nijak velkou "lavinu uživatelů".
 

 

 

VOYO

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

tn.cz / gar