pardubice

Markéta našla balík peněz. S majitelem se přetahovala o nálezné

Poctivá nálezkyně peněz Markéta V. z Pardubic
Zdroj: MP Pardubice
Tomáš Brych
Tomáš Brych
Publikováno 27. 1. 2020
Téma:

Smolný den se šťastným koncem zažil pan Rudolf z Pardubic. Cestou od notáře, kde vyřizoval pozůstalost, ztratil tašku se 77 tisíci korun. Ani si nevšiml, že mu taška vypadla a zůstala ležet na schodech.

Muž odešel a ležící tašky si o chvíli později všimla mladá dívka. "Byl to takový měkký balíček a tam obrovské množství peněz. Koukala jsem a naštěstí v tom byl i lístek s adresou a tak jsem si nahlásila pauzu a šla nález odevzdat na městskou policii," popsala Markéta Vojtíšková.

 

Strážníci se hned pustili do hledání. "Až po jejich telefonátu pan Rudolf zjistil, že peníze vlastně nemá," popsal mluvčí pardubické městské policie Jiří Sejkora.

Muž byl dobrotou mladé dívky tak dojat, že při setkání sotva hledal slova. "Hluboce se jí klaním," děkoval nálezkyni, se kterou toužil se setkat. I když Markéta nálezné odmítla, muž se nenechal odbýt. Nakonec dívce doslova vnutil alespoň pětitisícikorunu. "Určitě vám patří, bez vás bych neměl nic z toho. Berte to prosím jako poděkování. Trvám na tom a nikam nejdu, dokud si je nevezmete," trval s dojetím na svém pan Rudolf.

 

V Pardubicích jde o druhý podobný případ v krátké době. Před vánocemi obálku s penězi našel prodavač z večerky. Peníze předal strážníkům a nálezné také odmítl. Jeho příběh jsme popsali zde.

TN.cz