Hororový porod

Marta rodila, lůžko pod ní vzplálo! Nedávno ji postihla krutá rána

Porod
Zdroj: Thinkstockphotos
Ilustrační foto
Téma:

Chvíle, která měla být jednou z nejkrásnějších na světě, se Martě změnila v horor. Na porodním sále ji lékaři připravovali na císařský řez, když vzplálo lůžko pod ní! Utrpěla popáleniny 2. a 3. stupně v intimních partiích. Obrovská tragédie ji přitom potkala už před dvěma měsíci.

Osmadvacetiletá Marta S. se na příchod vytouženého synka hodně těšila. Narodit se měl v úterý dopoledne, lékaři ve slovenském Trebišově naplánovali císařský řez. Jenže tehdy se všechno ošklivě zvrtlo a svědkem toho byla i Martina maminka, která se svěřila portálu pluska.sk.

 

"Dostala jen spinální anestezii, což bylo její štěstí, že nebyla uspaná úplně. Nedokážu si ani představit, co by se stalo, kdyby dění kolem sebe nevnímala. Najednou začala křičet 'pálí, pálí'! Když jí sestřičky zvedly hlavu, všimla jsem si, že podložka pod ní hoří," popsala rozrušená Daniela K.

 

Marta utrpěla popáleniny druhého a třetího stupně na 30 procentech těla. Porodit musela na jiném sále a poté ji přepravili do specializovaného zařízení v Košicích. Pár hodin po porodu se navíc přitížilo i malému Štefánkovi.

 

"Lékaři mě přesvědčili, že je to kvůli předčasnému narození. Ale já si myslím, že to zavinily zplodiny z hoření," prohlásila Daniela. To ale nemocnice odmítá. "Tyto komplikace byly vyvolány předčasným porodem, ne samotnou událostí," sdělil Tomáš Kráľ, mluvčí sítě nemocnic, do které patří i ta trebišovská.

 

 

Jen před dvěma měsíci se přitom Marta musela vyrovnat s obrovskou ztrátou. Její manžel Jaroslav náhle zemřel, v 36 letech mu selhalo srdce. Nešťastná žena se přestěhovala k matce a na miminko se těšila o to víc.

 

"Jsme si navzájem oporou. I proto s ní soucítím, ovdověla v tak mladém věku a teď se jí přihodila tak stračná nepříjemnost," svěřila se Daniela. Podle ní teď Marta těžko snáší odloučení od vymodleného synka, kterého také převezli do košické nemocnice. "Pořád se ptá, kde je její děťátko. Věřím, že budou brzy zase spolu," dodala babička.

 

Nemocnice začala případ vyšetřovat, netuší, jak mohlo k ošklivé nehodě dojít. Podle všeho začaly hořet výpary dezinfekčního roztoku. "Zatím nic nenasvědčuje tomu, že by měly medicínské přístroje poruchu, nebo že by byly zanedbány medicínské postupy," doplnil Kráľ.

 

Reportáž TV Markíza o případu:

epa TN.cz