předpověď na víkend

Martin na bílém koni nepřijede. Kdy se konečně dočkáme sněhu?

Dítě v zimě
Zdroj: Thinkstockphotos
Ilustrační foto
Téma:

Ačkoli by podle pranostik mělo na svatého Martina sněžit, ani letos se bílé nadílky nedočkáme. Až do neděle bude maximálně pršet. A podle meteorologů to na výraznější ochlazení v následujících týdnech nevypadá.

Zatímco v uplynulých dnech ještě sem tam vykouklo sluníčko, čtvrtek se ponese ve znamení slabé studené fronty a zvýšené oblačnosti. Teploty se až do konce týdne budou pohybovat kolem 15 stupňů a dočkáme se také deště.

 

Už naše babičky říkaly, že svatý Martin jezdí na bílém koni. Hodně let se ale nic podobného nestalo, tedy alespoň v nížinách. Podle meteoroložky Dagmar Honsové přijel i do nížin naposledy v roce 2007.

 

Na sníh si budeme muset v nižších polohách letos počkat minimálně do konce měsíce. "Zatím lze říci, že v nejbližších 14 dnech sněžit nebude - i nadále bude převládat teplé jihozápadní proudění a nadprůměrné teploty. Nyní to vypadá na výraznější ochlazení až v závěru listopadu," popsala Honsová.

 

To potvrzuje i David Prantl ze společnosti InMeteo. "Zatím je nástup zimy v nedohlednu. V příštích 14 dnech se stále očekává teplotně nadprůměrné počasí. V příštím týdnu se teploty ojediněle dostanou i nad 15 °C a mohou opět překonat teplotní rekordy. Zároveň bude sucho s minimem srážek," řekl.

 

 

Čtvrtek

Dnes by mělo být zataženo až oblačno, zpočátku ojediněle až polojasno. Na západě místy, jinde ojediněle slabý déšť
nebo mrholení. Nejvyšší denní teploty 10 až 14 °C, na východě až 17 °C, v 1000 m na horách kolem 9 °C. Foukat bude slabý proměnlivý vítr do 4 m/s. Na východě přechodně vítr mírný jihozápadní 2 až 6 m/s.

 

Pátek

Závěr pracovního týdne bude většinou zatažený, na Českomoravské vrchovině a na jihu Moravy místy, jinde ojediněle mrholení. Odpoledne zejména na Šumavě a na východě území protrhávání oblačnosti. Ojediněle mlhy. Nejnižší noční teploty 9 až 5 °C. Nejvyšší denní teploty 10 až 14 °C, na východě až 16 °C. Vát bude slabý, během dne mírný jihovýchodní vítr 2 až 5 m/s.

 

Sobota

V sobotu bude zataženo až oblačno, na Českomoravské vrchovině ojediněle mrholení a ráno ojediněle mlhy. Zpočátku na Šumavě a na východě území, během dne místy i jinde ubývání oblačnosti na polojasno. Večer v Čechách od západu přibývání frontální oblačnosti. Nejnižší noční teploty 9 až 5 °C, při malé oblačnosti až 2 °C. Nejvyšší denní teploty 10 až 14 °C, na východě až 16 °C. Mírný jihovýchodní až jižní vítr3 až 7 m/s bude během dne slábnout. V západní polovině Čech vítr slabý jihozápadní do 4 m/s.

 

Neděle

V neděli bude zataženo, na většině území občas déšť. Během odpoledne protrhávání oblačnosti a déšť jen ojediněle. Nejnižší noční teploty 9 až 5 °C. Nejvyšší denní teploty 11 až 15 °C. Mírný západní vítr 2 až 6 m/s. Na východě zpočátku jižní vítr.

 

Podívejte se na ranní předpověď počasí: 

 

ČTĚTE TAKÉ:

Jaká nás čeká zima? Tyhle signály napoví
Nestihli jste předpověď počasí? Jednoduché triky, jak odhadnout počasí podle přírody

VOYO

Sledujte Televizní noviny ve Full HD a bez reklam na Voyo.cz

Související témata:
mom TN.cz