Bylo mu jen 9

Martin se chtěl cestou do školy zastavit na hřišti, zabil ho plot

Téma:

Teprve devítiletý chlapec zahynul ve středu dopoledne v obci Jarovnice na východě Slovenska. Martin se chtěl dírou v betonovém plotě protáhnout na fotbalové hřiště, zbytek plotu jej ale zavalil. Prarodiče a svědci už mu nedokázali pomoci. Případ vyšetřují policisté.

Malý Martin se těšil na Mikuláše, nadílky se už ale nedočkal. Devítiletý chlapec zemřel ve středu cestou do školy. Tam ho vedla babička, která mířila stejným směrem na poštu. Martin se rozběhl k fotbalovému hřišti. To se mu stalo osudné, když se pokusil protáhnout dírou v betonovém plotě.

 

"Byla tam díra. Do té díry dal hlavu. A v tom okamžiku na něj ty betonové desky spadly," popsala pro TV Markíza tragédii Zlatica, která se snažila Martina oživovat. "Dávala jsem mu neúspěšně umělé dýchání, ale už se neprobral. Vůbec nereagoval, akorát byla všude krev," řekla Zlatica.

 

Mluvčí prešovských policistů Daniel Džobanik prozradil, že případem se zabývají i policisté. "Policie zahájila trestní stíhání pro přečin usmrcení," řekl pro Markízu Džobanik. Obyvatelé nedaleké romské osady se obávají, aby se nestala kvůli špatnému plotu další tragédie.

 

 

"Přiběhl za mnou. Cestou zpátky se velmi těšil do školy a povídal mi, že tam musí jít, jinak nedostane Mikuláše. Přitom bylo ještě brzo, protože vyučování mu začínalo až o půl jedné a bylo teprve půl desáté," vzpomíná podle webu pluska.sk dvaačtyřicetiletá Silvia, babička zesnulého chlapce. Jeho rodiče se po tragédii zhroutili.

 

Babička už nemohla neštěstí zabránit. "Když jsem přišla k němu, měl už hlavu strčenou v díře a beton mu spadl na krk. Nezvládla jsem s těmi třemi panely ani pohnout. Utíkala jsem pro pomoc, prosila jsem řidiče kolemjedoucích aut, aby zastavili, ale mnozí ani nereagovali," smutní babička. Oživit se Martina nepodařilo ani přivolaným lékařům.
 

Související témata:
vbo TN.cz