tříletý sirotek

Martínek přišel o mámu i babičku. Teta ho nezvládne uživit. Pomozte!

Nehoda osobáku s nákladním autem
Zdroj: Policie ČR
Martínek při nehodě přišel o maminku i babičku

Když šel tříletý Martínek ve středu 18. října do školky, netušil, že je to naposledy, co vidí svou maminku. Ta totiž i se svou matkou tragicky zemřela při dopravní nehodě. Chlapeček tak skončil v péči své tety, která ale nemá peníze, aby se o něj mohla dostatečně postarat.

Tragická dopravní nehoda se stala ve středu krátce před půl jednou odpoledne u Přechovic na Strakonicku. Martínkova maminka a babička se tady srazily s náklaďákem, který jel proti nim. Zatím není jasné, proč do protisměru vjely.

 

"Padesátiletá řidička a její čtyřiadvacetiletá spolujezdkyně nehodu nepřežily. Řidič nákladního automobilu vyvázl bez zranění," potvrdila mluvčí policistů Jaromíra Nováková.

 

Martínek tak během jednoho dne přišel o dvě nejbližší osoby, tatínka totiž nemá. Posledním člověkem z rodiny, který mu zbyl, je jeho teta. Jenže ta se v současnosti sama potýká s existenčními problémy.

 

S nápadem vytvořit pro chlapečka sbírku přišla žákyně kvinty strakonického gymnázia Kateřina Božková. Ve spolupráci s obcí Litochovice, odkud chlapec pochází, vytvořila účet, na který mohou lidé posílat finanční pomoc. "Do školky v Čepřovicích, kterou Martínek navštěvuje, už lidé přinesli oblečení i hračky, teď bychom chtěli poprosit o finanční příspěvek," popsala starostka Litochovic Radka Božková.

 

 

Obec účet vytvořila z toho důvodu, aby případné finanční příspěvky nemohly být zneužity, ale skutečně pomohly osiřelému chlapci. "Z prvních finančních příspěvků bychom chtěli Martínkovi koupit postýlku, kterou potřebuje," dodala starostka.


Pokud byste tříletému Martínkovi chtěli pomoci i vy, můžete posílat libovolnou finanční částku na účet:

115 - 5499120257/0100

mom TN.cz