Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

osudná nehoda

SMUTNÉ VÝROČÍ: Maruška se 22. narozenin nedožila, zabil ji Půček

Nehoda - Marek Půček
Zdroj: Policie ČR/ Facebook

To osudné úterní ráno Maruška stála na zastávce a čekala na autobus do práce. Tam už nedojela. Svým BMW ji smetl opilý a zfetovaný Marek Půček. Ten si za její usmrrcení odpykává šestiletý trest, to ale dívce život nevrátí.

K tragické nehodě došlo brzy ráno loni 5. srpna na autobusové zastávce na náměstí Kinských v Praze. Jedenadvacetiletá Maruška, která byla na cestě na brigádu, při ní přišla o život. Půček v BMW ji srazil a její zranění byla natolik vážná, že jim na místě podlehla i přes okamžitou pomoc svědků a následně záchranář.

 

Marek Půček z místa nehody utekl a policii se přihlásil až po šestnácti hodinách. Řídil opilý a zfetovaný. Obhájkyně řidiče se marně snažila soud přesvědčit, že měla dívka čas uskočit, a Půček tvrdil, že měl malé pivo.

 

Toto je Marie a její přítel

1
/
6
Zdroj: facebook.com
Marie - 2

 

Mladíka nakonec usvědčily záběry z bezpečnostních kamer z místa nehody i z baru, kde předtím slavil narozeniny. Než sedl do auta, pil nejen pivo, ale i tvrdý alkohol a šňupal kokain. Za usmrcení dívky si nyní odpykává šestiletý trest, k tomu navíc dostal na deset let zákaz řídit auto.

 

 

Marie byla křehkou dívkou, která měla před sebou celý život. Pocházela z malé vesnice na Příbramsku, v současné době studovala přírodní vědy na Univerzitě Karlově a těšila se na svého přítele Jáchyma.

 

Podívejte se na reportáž o tragickém případu smrti Marušky, kterou zabil ve svém autě Marek Půček:

hel TN.cz