o život přišlo dítě

Masakr na rodinné oslavě: 13 mrtvých po střelbě v Mexiku

Masakr na rodinné oslavě
Zdroj: Profimedia
Téma:

Ozbrojení útočníci vtrhli v pátek pozdě v noci na rodinnou oslavu v městě Minatitlán v mexickém státě Veracruz. Zabili sedm mužů, pět žen a o život přišlo i jedno dítě. Další čtyři lidé byli postřeleni. Útočníky policie ještě stíhá.

Dvanáct mrtvých včetně jednoho dítěte a další nejméně čtyři zranění si vyžádala střelba na rodinné party v Mexiku. Muži se střelnými zbraněmi vtrhli v noci z pátku na sobotu místního času do haly, ve které se oslava pořádala, a začali střílet do lidí.

 

Policie krátce po incidentu stíhala podezřelého známého pod přezdívkou "El Beky". Následovala střelba, při které podle některých zdrojů měl právě tento muž přijít o život. Podle informací CNN má jít o majitele místního baru. Jestli on byl iniciátorem šíleného masakru, zatím nikdo médiím nepotvrdil.

 

Mexická policie prohledává okolí a stíhá ozbrojené útočníky. Motiv otřesné masové vraždy je ale stále policii dost nejasný. Mohlo jít o vyřizování účtů, rodinné spory nebo o pomstu, nic z toho však policie ještě nepotvrdila.

 

 

Starosta města Minatitlán Nicolás Reyes Álvarez řekl k tragédii. "Trhá to srdce. Útočníci neuniknou nepotrestaní." V celém městě zavládl smutek a zrušeny byly i velikonoční oslavy. Álvarez chce zvýšit ve městě bezpečnostní opatření a nasadit početné policejní hlídky.

 

Související témata:
mj TN.cz