Střelba v Ostravě

Masakr v čekárně vyfotil policista. Neví se, kdo dal záběr na internet

Střelec - nemocnice Ostrava
Zdroj: Policie ČR, Profimedia.cz
Petr Zelený
Petr Zelený
Publikováno 30. 1. 2020
Téma:

Moravskoslezským policistům se podařilo zjistit, kdo pořídil drastickou fotografii čekárny ostravské nemocnice, na které byly vidět oběti prosincové střelby. Autorem naturalistického záběru je jejich kolega.

"Provedeným šetřením se podařilo zjistit, že uvedená fotografie byla pořízena policistou Městského ředitelství policie Ostrava v rámci přijímaných opatření a prováděného šetření k danému skutku," popsala policejní mluvčí Pavla Jiroušková.

 

Vše ovšem nasvědčuje tomu, že dotyčný muž zákona popírá, že by zároveň fotku masakru pověsil na sociální sítě, kde se snímek po střelbě šířil bez nadsázky raketovým tempem.

 

"Do současné doby se však nepodařilo zjistit osobu, která uvedenou fotografii zveřejnila na sociálních sítích. Šetření však nadále probíhá," doplnila Jiroušková.

 

 

Zatím si únik drsné fotografie drží moravskoslezští policisté "doma", řeší ho totiž krajské ředitelství a zdejší odbor vnitřní kontroly. Generální inspekce bezpečnostních sborů (GIBS) podle vyjádření Jirouškové kauzu zatím neřeší.

 

V ostravské fakultní nemocnici loni 10. prosince podle kriminalistů střílel Ctirad V. Jeho řádění nepřežilo celkem sedm lidí. On sám pár hodin po útoku spáchal sebevraždu. Zbraň, kterou použil, vlastnil nelegálně.

 

Připomeňte si kauzu v reportáži TV Nova:

 

TN.cz