pátrání se psy

Utržená skála na ostrově Zakynthos zranila i čtyři Čechy!

Téma:

Záchranáři zasahují na oblíbené řecké pláži Ztroskotání, kde se přímo mezi odpočívající lidi sesunuly ohromné kameny. Mezi prachem a ohromnými balvany hledají speciálně vycvičení psi, kteří pátrají po zavalených. Při masivním sesuvu se zranilo několik lidí, mezi kterými je i česká rodina.

Ve čtvrtek odpoledne vyjeli řečtí záchranáři, hasiči a policisté na pláž Navagio na řeckém ostrově Zakynthos. Důvodem byl masivní sesuv půdy, z bílého útesu padaly ohromné kameny přímo mezi turisty, uvádí agentura APTN.

 

Na místo okamžitě vyrazilo osmnáct záchranářů společně se speciálně vycvičenými psi, na pláž zamířil také vrtulník s dalšími záchranáři a hasiči.

 

Některé z ohromných balvanů dopadly přímo do vody. Vlny, které se následně vytvořily, převrhly menší lodě. Během sesuvu bylo zraněno nejméně sedm lidí, mezi kterými je i česká rodina.

 

"Mohu potvrdit, že je mezi zraněnými i česká rodina. Muž a dvě děti utrpěli lehká zranění, do nemocnice byli převezeni na pozorování. U ženy panuje podezření na poranění páteře. V případě, že se zranění potvrdí, bude muset nejspíš na operaci. To ukáží až další vyšetření," potvrdila mluvčí Ministrestva zahraničních věcí České republiky Michaela Lagronová.

 

Zatím není jasné, jestli se někdo pohřešuje, záchranáři se psy i tak prohledávají sutiny.

 

 

Oblíbená zátoka je přístupná pouze z moře, lidé sem jezdí na soukromých nebo výletních lodích. Zátoka byla kvůli sesuvu až do odvolání uzavřena.

 

 

Pláž Navagio je také známá jako pláž Ztroskotání a to kvůli rezivejícímu vraku přímo na pláži. Zátoka je obehnaná vápencovými skalami.


GALERIE: Sesuv půdy na Zakynthosu

1
/
4
Zdroj: ČTK
Sesuv půdy na Zakynthosu

 

NEPŘEHLÉDNĚTE:

Chlapec neposlechl matku a téměř oslepl! Zranění si způsobil nebezpečnou hračkou

Dívka (16) se bála skočit z mostu. Kamarádka do ní strčila! DRSNÉ VIDEO
 

Související témata:
klma TN.cz