Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

záchranná operace

Masivní sesuv pohřbil filipínské vesnice, zemřelo nejméně 18 lidí

Masivní sesuv půdy pohřbil na Filipínách tucty domů. Zemřelo nejméně osmnáct lidí, další jsou uvězněni pod tunami bahna a hlíny, o pomoc si napsali přes SMS, nikdo ale neví, kde přesně jsou. Zatím se podařilo najít sedm lidí, kteří skončili v nemocnici.

Bahnitá lavina podle portálu APTN pohřbila kolem třiceti domů ve městě Naga v provincii Cebu. Sesuv zasáhl podle policejního náčelníka Rodericka Gonzalese, který na místě dohlíží na záchranné práce, hned dvě vesnice.

 

Některým přeživším se podařilo krátce po sesuvu ještě odeslat SMS zprávu s prosbou o pomoc. Z trosek a bahna se podařilo zatím zachránit sedm lidí, dalších 64 se ale podle starostky města Naga Kristine Vanessy Chiongové stále pohřešuje.

 

Další sesuv udeřil ve chvíli, kdy se velká část severních provincií stále vypořádává s úderem strašlivého supertajfunu Mangkhut, při kterém zemřelo 88 lidí, dalších 64 se stále pohřešuje.

 

 

Záchranáři také stále zasahují ve městě Itogon, kde se po sesuvu pohřešuje 60 lidí, naděje na jejich záchranu ale po několikadenním pátrání pomalu vyhasínají. Při sesuvu, který město zasáhl v sobotu, zahynulo 46 lidí.

 

I když tajfun Mangkhut provincii Cebu přímo nezasáhl, výrazně podpořil monzunové deště, které spustily sérii sesuvů půdy napříč celou provincií.
 

klma TN.cz