Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Publikováno 13. 4. 2018
Trezor odolal

Maskovaní lupiči přepadli hlídače bazénu. Utekli, když přijel pekař

Zdroj: Policie ČR

Pražští kriminalisté pátrají po dvojici neznámých lupičů, kteří si v noci na pátek pro své zločinné rejdy vybrali opravdu netradiční cíl - plavecký areál v pražském Podolí.

"Hlídač okolo druhé hodiny ráno prováděl obchůzku areálu, když k němu u venkovního bazénu přiskočili dva muži s kuklami na hlavách a se zbraní v ruce. Hlídače spoutali a donutili ho, aby je dovedl k trezoru," popsal přepadení policcejní mluvčí Jan Daněk.

 

Jenže do trezoru se lapkové nedokázali dostat a posléze je navíc vyrušil pekař, který přivezl zboží. Oba lupiči tak z místa odešli s prázdnýma rukama.

 

Protože byli oba pachatelé maskovaní, prosí policisté případné svědky, kteří se kolem plavecké haly pohybovali mezi 1:00 až 3:20 ráno, aby se přihlásili. Mohli totiž oba lupiče zahlédnout bez kukel na hlavách.

 

"K objasnění případu mohou přispět například i záběry z palubních kamer vozidel, jejichž řidiči v té době projížděli okolo. Podstatné jsou i ulice Na Kavčích horách, Břidlická a okolí, kde měli pachatelé činu pravděpodobně připravené vozidlo," vypočítává Daněk.


 

Popis lupičů: Jeden byl menší, měřil asi 168 až 170 cm a byl hubené postavy. Přes hlavu měl kuklu s jedním otvorem, přes který bylo vidět, že má oteklé oči. Mluvil česky bez přízvuku.


Druhý z mužů byl vyšší a měl štíhlou hubenou asi 180 cm vysokou postavu. Přes hlavu měl také černou kuklu. Při přepadení nemluvil. Oba byli oblečení do černého a na sobě měli taktické vesty.

 

Jakékoli informace k případu policisté přijmou na lince 158. Oběma lupičům hrozí i přesto, že odešli s nepořízenou, až desetileté vězení.

pez TN.cz