Policejní pátrání

Žhář polil pizzerii hořlavinou a zapálil. Kamera ohnivé peklo natočila!! VIDEO

Lucie Staničková
Lucie Staničková
Aktualizováno 20:15
15.12. 2020 10:33
Téma:

Kriminalisté vyšetřují požár pizzerie v Příbrami, kterou 3. prosince po jedenácté hodině v noci zapálil neznámý pachatel. Toho zachytily kamery, jak oknem vlezl do budovy a na podlaze rozlil kapalinu, kterou následně zapálil. Policisté nyní po dotyčném člověku pátrají. Kvůli požáru museli hasiči evakuovat desítky lidí z okolních domů.

"Ve čtvrtek 3. prosince jsme po jedenácté hodině v noci přijali oznámení o požáru pizzerie v ulici Pražská v Příbrami,“ informovala policejní mluvčí Monika Schindlová. Při požáru se podle policistů nikdo nezranil, hasiči však museli z okolních domů evakuovat desítky lidí. Oheň navíc způsobil škodu ve výši 1,5 milionu korun.


Vyšetřovatel hned na místě nevyloučil cizí zavinění. To se nakonec také potvrdilo na základě zajištěného kamerového záznamu.

 


Video, které policisté zveřejnili, zachycuje maskovaného člověka, který přes okno vlezl do objektu pizzerie. Poté je vidět, jak po podlaze rozlévá neznámou hořlavou kapalinu, kterou následně také zapálil.


Ze záběrů je také patrné, že zapálil i auto, které bylo zaparkované ve dvoře. "Pachatelé následně z místa odjeli vozem combi tmavé barvy, který typově odpovídal značce Škoda Superb III, nebo Audi A6, směrem do ulice Žižkova,“ popsala Schindlová.


Příbramští kriminalisté nyní pátrají po člověku, kterého zachytily kamery, a žádají veřejnost o pomoc. "Kdo by jej poznal, ať se ozve přes bezplatnou linku 158, nebo na telefon 724 128 090,“ vyzývá Schindlová.

VOYO

Sledujte Televizní noviny ve Full HD a bez reklam na Voyo.cz

TN.cz