Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

výrobní problémy

Mast Framykoin není v lékárnách k sehnání. Má dlouhodobý výpadek

Framykoin
Zdroj: Profimedia
Ilustrační foto

V lékárnách chybí mast Framykoin, která se používá na různá kožní onemocnění. Společnost Zentiva oznámila, že má dlouhodobý výpadek, na jaře už by měl být lék ale opět k dostání.

Mast Framykoin dlouhodobě chybí v nabídce lékáren. Hojně používaný přípravek, který předepisuje lékař, obsahuje kombinaci antibiotik a používá se na různá kožní onemocnění. Pacienti si tento lék ale už od prosince nemohou pořídit.

 

Podle informací Státního ústavu pro kontrolu léčiv (SÚKL) výpadek nastal z výrobních důvodů. Předpokládá, že na pultech lékáren by opět mohl být 30. dubna. Výrobcem Framykoinu je společnost Zentiva, která má ohledně opětovného uvedení na trh optimistický názor.

 

 

"4. prosince jsme nahlásili výpadek SÚKL. Je to proto, že jsme si pořídili novou výrobní linku, která nás stála zhruba dva miliony eur. V lednu provedl SÚKL audit a nebyly odhaleny žádné nedostatky, takže věříme, že do čtyř týdnů se přípravek zase začne vyrábět," uvedla mluvčí Zentivy Lucie Šabíková.

 

Chybí v lékárnách i váš lék? Dejte nám vědět na náš e-mail nebo do zpráv na našem facebooku.

 

"Co se alternativního přípravku týče, měli by se lidé obrátit na lékáře či lékárníka," dodala Šabíková. SÚKL jako nahrazující lék uvádí mast Bactroban nebo Fucidin, které mají sice jiné složení léčivých látek, ale stejné účinky.

sei TN.cz