ROZHOVOR S VÍTĚZEM ZPOVĚĎ

MASTERCHEF Roman: Tohle vzkazuje svým fanouškům!

Kuchařská soutěž MasterChef Česko má svého vítěze. Stal se jím sympatický učitel tělocviku Roman, kterému ani po jeho triumfu nechybí pokora. Bude dál učit, nebo začne vařit? A kdo pro něj byl největší konkurent? Na to všechno a mnoho dalšího odpověděl v rozhovoru pro portál TN.cz.

Roman měl po dobu vysílání kuchařské show MasterChef Česko mnoho fanoušků. Je mladý, sympatický, slušný a když promluví, má to hlavu i patu. Ale hlavně, má zlaté ruce, které dokážou vykouzlit neuvěřitelně lahodné pokrmy, jak se nejednou přesvědčila porota, ale i návštěvníci restaurace MasterChefa.

 

Kdybyste měl zhodnotit celou soutěž několika slovy, jaké by to hodnocení bylo?

Ohromný přínos. To je to základní. Mně se tam hrozně změnilo vnímání, co se týká především servírování jídla. Já jsem do té doby vůbec nevnímal, že to, co na ten talíř dávám, nemusí být jenom jídlo, ale že se z toho může stát něco jako umělecké dílo. Že to je něco jako kreslení, když vzniká obraz. To je to, co jsem se tam snažil pochopit a jít po tom.

 

Podívejte se na vyhlášení vítěze soutěže MasterChef Česko zde.

 

Kdo z porotců vás nejvíce ovlivnil? Byl jste pověstný tím, že jste vnímal jejich rady. Kdo z nich na vás měl největší vliv?

Porota jako taková mě zásadně ovlivnila. Nejbližší ze všech, co se týká vaření a toho pojetí a chápání, mi byl pan Kalina.

 

GALERIE: VELKÉ FINÁLE MasterChef Česko a dojatý vítěz!

1
/
15
Zdroj: Archiv TV Nova
MasterChef Česko: Velké finále! - 2

 

Kdybyste se měl ohlédnout za svými konkurenty, ostatními soutěžícími, tak koho byste vy na začátku soutěže pasoval do role favorita?

Já bych do role favoritky pasoval okamžitě Lucíu, protože její tah na bránu, stejně tak u Jirky, je obdivuhodný. Mně se to líbí, přestože takový nejsem, tak to respektuju a uznávám je za to. A pak se mi moc líbil výkon Dominika s ohledem především na jeho věk. Protože v mých 18 letech bych něčeho takového určitě nebyl schopný.

 

Bylo v soutěži něco, co vás vyloženě překvapilo, co jste fakt nečekal?

Co mě vyloženě překvapilo, byl ten moment, kdy se stalo, že jsme po tom uplynulém kole nezůstali ve stejném počtu, ale ještě jeden přibyl. To pro mě byl velmi náročný moment, možná ještě složitější, něž když se mi jednou přihodilo, že jsem stál jako druhý nejhorší. To musím říct, že mě totálně srazilo.

 

Podívejte se na vyhlášení vítěze soutěže MasterChef Česko: 

 

Co soužití s ostatními soutěžícími? Jak jste vycházeli lidsky?

Já si to pochvaluju. Pochopitelně jsem vnímal, že někdo mi je lidsky blíž a někdo naopak dál. Ale na druhou stranu vůbec jsem necítil potřebu ani záměr, jakkoli já ani nevím co..., otázka pomsty, nebo něco takového mě absolutně nenapadalo. Všechny jsem je uznával jako plnohodnotné soupeře, které respektuji.

 

CELÝ FINÁLOVÝ DÍL SOUTĚŽE MASTERCHEF ČESKO SI MŮŽETE PŘEHRÁT ZDE.

 

Ani když vám Jiří vzal mlýnek na maso? Co jste si říkal?

No, v ten moment mě samozřejmě nepotěšil, ale já se neumím vzdávat. Takže ve mně vyvolal něco, co mě nakoplo takovým způsobem, že jsem možná sám sebe do té doby takhle neznal. Takže děkuji, Jiří.

 

Jak těžké bylo udržet všechno v tajnosti? Od natáčení toho finále už utekla nějaká doba. Určitě se vás spousta lidí ptala. Bylo to náročné?

Udržet všechno v tajnosti byl velmi náročný úkol, protože samozřejmě těm dotazům se nedalo vyhnout. Lidé, přestože tušili, že asi nebudeme moct něco prozradit, tak se přesto ptali a já jsem tedy opakovaně musel říct: Televize je ten jediný zdroj, který vám všechno řekne.

 

KUCHAŘKA Masterchef Česko plná nejlepších receptů i specialit od porotců, k dostání už dnes!

 

Co bude dál? Vaření nebo učení?

Pro mě je to symbolický stav, protože ten učitel, to je ve mně takový ten energetický výdej. A ten kuchař, to je ten energetický příjem. Potřebuju to udržet v rovnováze, já si sám sebe neumím představit jako člověka, který je 15 hodin zavřený v kuchyni a nemůže se jít proběhnout do lesa. A na druhou stranu si myslím, že jsem odvedl poměrně slušnou práci, na které by se třeba dalo stavět a já toho pravděpodobně budu chtít využít.

 

Máte spoustu ohlasů, na sociálních sítích se ozývá spousta fanynek. Vzkázal byste jim něco?

Já chci vzkázat jedno velké "Děkuji" za jejich podporu a důvěru, protože přestože mi svoji podporu vyjadřovali potom, co já už jsem znal výsledek, tak je to něco, čeho si obrovsky vážím.

hru TN.cz