DOMÁCÍ

Mastičkář opět úřadoval! Důchodcům prodával “zázračné“ preparáty

František Nyklas
František Nyklas
11.9. 2020 12:06
Téma:

Po sedmi letech na Sokolovsku opět udeřil muž s přezdívkou mastičkář. Obviněný se podle policie zaměřoval zejména na invalidní důchodce s pohybovými potížemi. Prodával jim mastičky, které, jak svým obětem sliboval, májí zázračné léčebné účinky.

Podezřelý, kterého už kriminalisté stačili obvinit, si vyhlížel své oběti mezi lidmi, kteří jsou při chůzi závislí na berlích. Choval se k nim podle policistů přátelsky a získal jejich důvěru. Pak jim nabídl zázračné mastičky. Ty prý mají nemocné postavit na nohy. Naposledy si obviněný muž vyhlédl 70letého důchodce. “Od začátku měl obviněný jednat s úmyslem, že ze staršího muže pouze vyláká peníze, protože žádné speciální mastičky neměl,“ uvedl policejní mluvčí Jakub Kopřiva.

 

 


Podle policie obivněný zřejmě koupil v drogerii nějakou levnou obyčejnou mastičku, kterou přendal do připravených krabiček. Invalidního důchodce tak připravil o 43 tisíc korun. Ten samý trik použil před sedmi lety. Mastičky se mu podařilo prodat dvěma invalidům.

 

Za to byl dokonce odsouzen a strávil 20 měsíců ve vězení. Tentokrát mu hrozí, že se z vězení na svobodu nepodívá dva roky.
 

Související témata:
TN.cz