hurá na houby!

VAŠE ÚLOVKY: Tyto obří houby nosí z lesa čtenáři TN.cz! GALERIE

Houby v říjnu - 12
Zdroj: zpravy@nova.cz
Téma:

Pozor, výborným smaženicím ještě není konec! Dokazují to fotografie čtenářů, kteří vyrazili do lesa na houby. Popadněte košíky a hurá na hřiby nebo kozáky!

Mysleli jste si, že houbaření už letos definitivně odzvonilo? Na to zapomeňte! V jehličí a listí se skrývá stále plno hnědých i jinak barevných klobouků, které netrpělivě čekají na sebrání.

 

Houbaření v tomto sychravém počasí navíc bude bavit i netrpělivé hledače, kteří nemají moc dobré oči. Rostou totiž opravdové megahouby, což dokazují i fotografie našich čtenářů. Příliš ale s výletem do lesa neotálejte. Podle mykologů se  houbám bude dařit jen do prvních mrazíků.

 

A jaké kousky můžete v lesích a na stráních najít?

 

GALERIE: Houby od čtenářů

1
/
19
Zdroj: zpravy@nova.cz
Houby v říjnu - 11 ; Fotky nám poslal pan Karel

 

"Konečně se po těch dvou měsících dlouhého půstu objevily první hnojníky a křehutky. To jsou houby, které běžný houbař nesbírá, ale začínají se nám objevovat také třeba žampiony. Viděl jsem už i některé z jedlých strmělek - například strmělku mlženku. Objevují se také podzimní čirůvky, jak čirůvka fialová, tak čirůvka dvoubarvá. Začíná růst i pozdně podzimní hlíva ústřičná a ožilo ucho jidášovo. No a už se začínají objevovat i některé hřibovité houby - klouzek modřínový a kozák březový," shrnul už dříve mykolog Libor Tmej.

 

 

A jaké kousky jste našli v lese vy? Pochlubte se a posílejte své fotografie na zpravy@nova.cz!

 

Houby už začaly růst I na místech, kde ještě před týdnem nebyla ani noha. "Ve zprávách jsem slyšel, že na jižní Moravě žádné houby nerostou. Koukejte na naši zahradu, co nám na trávníku roste. Je jich tu spousta," vychvaluje si letošní "houbovou úrodu" Jindřich z Únanova. Na jeho i další skvělé fotografie čtenářů TN.cz se můžete podívat v galerii. 

 

NEPŘEHLÉDNĚTE:

Špatná zpráva pro chlapy: Na světě existují houby, které ženy přivádějí k orgasmu! Kde je najít?

FOTO: Největší houbu na světě našel tento Mexičan

VOYO

Sledujte Televizní noviny ve Full HD a bez reklam na Voyo.cz

Související témata:
lud TN.cz